Pijany kierowca potrącił pieszego na pasach i stracił prawo jazdy
Nietrzeźwy kierowca potrącił pieszego na przejściu dla pieszych. 53-latkowi grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności
  1. 53-letni kierowca Opla potrącił pieszego na przejściu dla pieszych.
  2. Sprawca miał blisko 2,2 promila alkoholu we krwi.
  3. Rowerzysta nie doznał obrażeń, jednak jego rower został uszkodzony.
  4. Policja zatrzymała kierowcę, który stracił prawo jazdy i usłyszał zarzuty.

Pomimo licznych kampanii informacyjnych i działań policji mających na celu zminimalizowanie liczby pijanych kierowców, na naszych drogach wciąż dochodzi do niebezpiecznych incydentów. W poniedziałek otwocka drogówka otrzymała zgłoszenie o potrąceniu pieszego na przejściu dla pieszych.

Na miejscu zdarzenia funkcjonariusze zastali 53-letniego kierowcę Opla, u którego już na pierwszy rzut oka było widać silne upojenie alkoholowe. Jak się później okazało, mężczyzna miał blisko 2,2 promila alkoholu we krwi. W chwili kiedy rowerzysta przeprowadzał rower przez przejście dla pieszych, został potrącony przez nietrzeźwego kierowcę. Na szczęście pieszy nie doznał żadnych obrażeń, ale jego rower został poważnie uszkodzony.

Zatrzymany kierowca tłumaczył, że nie zauważył pieszego na przejściu. Policjanci, po przewiezieniu mężczyzny na komendę, potwierdzili jego stan nietrzeźwości. 53-latek stracił prawo jazdy i usłyszał zarzuty prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości oraz spowodowania kolizji.

Mężczyźnie grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna za spowodowanie kolizji. O jego dalszym losie zadecyduje sąd, a sprawa jest prowadzona pod nadzorem Prokuratury Rejonowej.

Policja apeluje do wszystkich kierowców o rozwagę i odpowiedzialność. „PIŁEŚ NIE JEDŹ!”


Wg inf z: KPP w Otwocku