Piknik z otwockimi policjantami na Dzień Dziecka
W miniony weekend otwoccy policjanci aktywnie uczestniczyli w pikniku z okazji Dnia Dziecka, organizując szereg atrakcji i pokazów, które przyciągnęły uwagę zarówno najmłodszych, jak i młodzieży. To coroczne wydarzenie stało się już tradycją w naszym mieście, łącząc edukację z zabawą.
  1. Pokaz nowoczesnego sprzętu policyjnego
  2. Quizy i konkursy związane z bezpieczeństwem
  3. Prezentacja walizki technika kryminalistyki
  4. Promocja nowej klasy mundurowo-policyjnej

Jedną z głównych atrakcji pikniku był nowoczesny radiowóz, który policjanci zaprezentowali publiczności. Dzieci i młodzież mogły z bliska obejrzeć pojazd, a nawet zasiąść za jego kierownicą. Policjanci opowiadali o swojej pracy na drodze oraz o tym, jak ważne jest przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Bez wątpienia największym zainteresowaniem cieszył się policyjny motocykl, na którym dzieci mogły poczuć się jak prawdziwi stróże prawa.

Dużą część stoiska profilaktycznego poświęcono edukacji na temat bezpieczeństwa. Policjanci przygotowali quiz na temat bezpiecznych wakacji, w którym uczestnicy mogli wygrać słodkości i balony. Dodatkową atrakcją był zestaw znaków drogowych, wykorzystywany do sprawdzania wiedzy najmłodszych na temat zasad poruszania się po drodze.

Jednym z najbardziej edukacyjnych elementów pikniku była prezentacja walizki technika kryminalistyki. Uczestnicy mogli dowiedzieć się, czym zajmują się policjanci na miejscu zdarzenia, poznając tajniki traseologii, mechanoskopii czy daktyloskopii. Dzieci miały okazję wykonać odbitki swoich linii papilarnych i zrozumieć, jak policjanci zabezpieczają ślady na miejscu przestępstwa.

Podczas pikniku promowany był również zawód policjanta oraz nowa klasa mundurowo-policyjna w Zespole Szkół nr 2 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Otwocku. Nowo powstający kierunek technik informatyk z innowacją policyjną, kryminalistyka z elementami cyberbezpieczeństwa, cieszył się dużym zainteresowaniem wśród młodzieży i ich rodziców.

Całe wydarzenie było doskonałą okazją do spędzenia czasu na świeżym powietrzu, zdobycia cennej wiedzy na temat bezpieczeństwa oraz lepszego poznania pracy policjantów. Do zobaczenia za rok!


Na podst. KPP w Otwocku