O tym, że dobry dzielnicowy ma prawdziwie policyjny zmysł śledczy, przekonał wszystkich jeden z józefowskich policjantów pierwszego kontaktu z obywatelem. Dzielnicowy oprócz tego, że dowiedział się, gdzie może znajdować się hulajnoga, to jeszcze ustalił podejrzanego o jego kradzież 17-latka i 16-latka. Hulajnogę odzyskano i oddano w prawowite ręce. 17-latek będzie teraz odpowiadał jak dorosły za popełnioną kradzież, natomiast występek nieletniego oceni sędzia rodzinny. Policjanci przypominają o sankcji karnej za takie przestępstwo. Grozi za to kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Z terenu szkoły przy ulicy Leśnej w Józefowie skradziono hulajnogę. Na miejsce pojechał dzielnicowy, który ustalił, że związek z kradzieżą miało prawdopodobnie dwóch młodocianych, których zarejestrował szkolny monitoring.

Dzielnicowy podczas obchodu swojego rejonu, starał się zdobyć jak najwięcej informacji na temat okoliczności, w jakich doszło do przestępstwa i dążył do jak najszybszego ustalenia podejrzanych.

W końcu namierzył posesję, na której znajdowała się hulajnoga. Jednoślad został finalnie odzyskany. Pracując w terenie, ustalił że bezpośredni związek z jego kradzieżą mieli prawdopodobnie nastolatkowie w wieku 16 i 17 lat, obydwaj z Józefowa.

Starszy z nich usłyszał już zarzut popełnienia kradzieży hulajnogi. Ich współudział w popełnieniu przestępstwa oceni teraz otwocki sąd, młodszym zajmie się wydział rodzinny i nieletnich.

dn