Począwszy od 30 kwietnia do 5 maja włącznie, policjanci z wydziału ruchu drogowego otwockiej komendy rozpoczynają działania kontrolno-prewencyjne na drogach naszego powiatu, w związku z długim majowym weekendem. Na głównych ciągach komunikacyjnych, drogach krajowych i wojewódzkich pojawią się zwiększone siły patrolowe służby ruchu drogowego. Policjanci wyposażeni w laserowe mierniki prędkości oraz testery trzeźwości będą kontrolować i sprawdzać, czy kierowcy oraz pozostali uczestnicy ruchu drogowego, przestrzegają obowiązujących norm i przepisów prawa. Przypominamy pieszym o noszeniu odblasków i wszystkim podróżującym w tym czasie życzymy wyłącznie bezpieczeństwa.

Dzisiaj rozpoczęła się „majówka”, może jeszcze nie do tak do końca, ale wiele osób korzysta już z wolnych i urlopów i realizuje wyjazdy urlopowe, korzystając z kumulacji dni wolnych.

Dla całej policyjnej formacji to okres intensywniejszych działań na drogach. Policjanci z otwockiej drogówki są w tym czasie przygotowani na wszelkie sytuacje, w których dojdzie do naruszenia prawa, zarówno z udziałem kierowców, jak również pieszych i rowerzystów.

Orężem w walce z piractwem drogowym będą w tym czasie laserowe mierniki prędkości, również te mogące rejestrować obraz pojazdu przekraczającego prędkość, a także nieoznakowane radiowozy z wideorejstratorami.

Policjanci będą jeszcze częściej niż zwykle kontrolować trzeźwość kierowców i weryfikować, czy poważnie i odpowiedzialnie podchodzą nie tylko do przepisów, ale również do rodzin i bliskich, z którymi w tym czasie podróżują.

Apele policyjne mogą przybierać różne formy, za każdym razem jednak dotyczą najważniejszego, czyli ludzkiego życia, które nie ma często szans podczas poważnego wypadku.

Dlatego apelujemy o to właśnie ludzkie zdrowie i niezwykle cenne życie, aby nie tylko podczas tej majówki, ale zawsze - kierowcy pamiętali o tym, że od ich zachowania zależy to, czy wszyscy, którzy znajdują się w samochodzie lub na drodze, bezpiecznie dotrą doi celu. Na bezpieczeństwo mają również wpływ zachowania motocyklistów, rowerzystów i pieszych.

Nasi policyjni motocykliści, już wcześnie rano rozpoczęli działania kontrolne na drogach powiatu otwockiego.

Życzymy wszystkim spokojnych i bezpiecznych podróży.

tekst: dn

zdjęcia: łm/mw