Na tymczasowym odcinku drogi krajowej nr 17 krzyżującym się z ulicą Żeromskiego w Otwocku doszło do zderzenia dwóch pojazdów, tir-a scanii oraz fiata seicento. Do szpitala z ogólnymi obrażeniami ciała trafił kierujący osobówką oraz jego pasażer. Utrudnienia na tym odcinku trwały przez kilka godzin. Policjanci przypominają kierowcą, że w związku z modernizacją drogi krajowej nr 17, pojawiają się co jakiś czas nowe organizacje ruchu. Dlatego warto zwracać uwagę na znaki oraz tablice informacyjne. Policjanci apelują o szczególną koncentrację i skupienie w miejsca prowadzenia robót drogowych. Jak widać o wypadek nie trudno, a to przecież od kierowców zależy bezpieczeństwo na drodze. Od ich zachowania i reakcji.

Przedwczoraj przed godziną 7 nad ranem, na skrzyżowaniu tymczasowego objazdu drogi krajowej nr 17 z ulicą Żeromskiego w Otwocku, doszło do zdarzenia drogowego. Tir scania zderzył się z osobowym fiatem seicento.

Kierującego fiatem, 24-letniego mieszkańca Warszawy zabrano do szpitala, a także jego 28-letniego pasażera, mieszkańca Józefowa. Kierowcy ciężarówki, 25-latkowi z województwa lubelskiego nic się nie stało.

Policjanci zbadali kierowców. Obaj byli trzeźwi. Przez kilka godzin mundurowi pracowali na miejscu, zabezpieczali miejsce zdarzenia, prowadzili oględziny, a później asekurowali moment zabrania pojazdów przez holowniki.

Przeciwdziałając zatorom i korkom na drodze, na czas obsługi zdarzenia, skierowano ruch na stary odcinek drogi krajowej nr 17.

Aby zapobiec podobnym sytuacjom w przyszłości i uczulić kierowców, policjanci przypominają, że modernizacji „17” towarzyszą zmiany organizacji ruchu.

Dlatego tak ważne jest, dla bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego, aby zwracali oni uwagę na oznakowanie, tablice, które na bieżąco informują o wszelkich zmianach.

Warto również dostosować prędkość do warunków panujących na drodze.

dn

  • Miejsce wypadku drogowego, skrzyżowanie DK nr 17 i ulicy Żeromskiego w Otwocku
  • Miejsce wypadku drogowego, skrzyżowanie DK nr 17 i ulicy Żeromskiego w Otwocku
  • Miejsce wypadku drogowego, skrzyżowanie DK nr 17 i ulicy Żeromskiego w Otwocku