Za nami już trzy debaty społeczne, a kolejna odbędzie się jutro w Woli Karczewskiej. Policjanci zaplanowali dodatkowo w tym miesiącu debatę społeczną w Kołbieli, która odbędzie się w dniu 27 czerwca. Podobnie jak w poprzednich spotkaniach ze społeczeństwem, tutaj również liczymy na udział mieszkańców, a także wnioski oraz postulaty dotyczące podjęcia działań w kierunku poprawy bezpieczeństwa. Podkreślamy naszą otwartość na współpracę z lokalnymi społecznościami oraz samorządem, aby wspólnie wypracować takie mechanizmy bezpieczeństwa, które w sposób maksymalny zapewnią jego najwyższy poziom. Zapraszamy mieszkańców gminy Kołbiel oraz seniorów, bo debata w głównej mierze dotyczy ich bezpieczeństwa.

„Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ”, pod takim właśnie hasłem otwocka Policja kontynuuje cykl spotkań z mieszkańcami, zainaugurowany w 2017 roku i kontynuowany następnie w I połowie 2018 roku.

Nowa forma debat społecznych spotkała się do tej pory z pozytywnym odbiorem ze strony lokalnych społeczności. Dlatego też policjanci z komisariatów i posterunków Policji będą kultywować i kontynuować tą ideę, która daje mieszkańcom możliwość swobodnego wypowiedzenia się i wskazania konkretnych miejsc oraz konkretnych dziedzin, gdzie i w których powinno się podjąć działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa.

Na debaty serdecznie zapraszają: Komendant Powiatowy Policji w Otwocku młodszy inspektor Hubert Białogrodzki wraz z I Zastępcą podinspektorem Jędrzejem Bełzem i Zastępcą nadkomisarzem Dariuszem Sadochem oraz wszyscy komendanci komisariatów i kierownicy posterunków.

Oprócz czterech dotychczas zaplanowanych w tym miesiącu debat społecznych, trzy już odbyły: Józefów, Otwock, Celestynów, a jedna odbędzie się jutro: Wola Karczewska, policjanci zaplanowali jeszcze jedno spotkanie ze społeczeństwem:

  • 27 czerwca 2019 roku, w godzinach 10.30-12.30, odbędzie się debata społeczna z udziałem seniorów oraz mieszkańców gminy Kołbiel, w sali konferencyjnej w Urzędzie Gminy w Kołbieli przy Szkolnej 1. (realizuje KP Karczew/PP Kołbiel)

Bardzo serdecznie zapraszamy mieszkańców i zainteresowanych działaniami na rzecz poprawy bezpieczeństwa.

dn