Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Otwock

Doskonała znajomość środowiska nieletnich, zaowocowała trafnym wytypowaniem i rozliczeniem dwóch chłopców w wieku 8 i 13 lat, którzy przy ulicy Warszawskiej w Otwocku zdewastowali i zniszczyli auto należące do znanej sieci wypożyczalni. Na podstawie zebranych w sprawie informacji, policjanci z ogniwa zajmującego się problematyką nieletnich, ustalili, że młodociani do zniszczenia kokpitu i wyposażenia samochodu użyli tłuczka do mięsa. Teraz za swoje czyny będą tłumaczyć się przed sądem. Młodszy z nich odpowie za demoralizację, starszy natomiast odpowie za czyn karalny. Zniszczenia samochodu wstępnie oszacowano na kwotę 10 tysięcy złotych.

Do otwockiej komendy wpłynęło zawiadomienie o zdewastowaniu osobowej toyoty, będącej własnością wypożyczalni. Samochód, który był zaparkowany przy ulicy Warszawskiej w Otwocku, uszkodzono prawdopodobnie w godzinach wieczornych.

Samochód był tak zniszczony, że wymagał gruntownych napraw, aby mógł być ponownie użytkowany. Wybito w nim tylna szybę, przebito oponę, uszkodzono kokpit, wyrwano sterowanie klimatyzacją, uszkodzono lusterko i sterowanie wycieraczkami.

Sprawą zajęli się policjanci z ogniwa do spraw nieletnich i patologii, którzy zdobyli informacje wskazujące, że w zniszczenie auta mogą być zamieszane osoby, które nie ukończyły 17 roku życia. W kręgu policyjnych zainteresowań znalazło się dwóch młodych otwocczan w wieku 8 i 13 lat.

Obydwaj zostali przesłuchani, młodszy związku  z demoralizacją, której się dopuścił, starszy w oparciu o zarzut, który dotyczyły popełnienia czynu karalnego umyślnego uszkodzenia mienia.

Nastolatkowie przyznali się do uszkodzenia samochodu. Policjanci ustalili, że młodociani użyli do dewastacji kokpitu i wyposażenia wnętrza - tłuczka do mięsa.

Oceną nastoletnich „wybryków” zajmie się teraz sąd rodzinny i nieletnich. Wstępnie oszacowane straty, na  jakie nieletni narazili firmę wynajmującą samochody, to 10 tysięcy złotych.

nadkom. Daniel Niezdropa


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.