Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Otwock

Funkcjonariusze z karczewskiego komisariatu zatrzymali dwóch obywateli Indonezji, którzy używając cudzej karty płatniczej dokonali kilku nieautoryzowanych transakcji płatniczych w różnych sklepach i lokalach na terenie Karczewa i Otwocka. Ponadto jeden z nich pomógł w ukryciu karty płatniczej pochodzącej z przestępstwa. 27 i 29-latek już usłyszeli zarzuty, po czym przyznali się do popełnienia czynów i poddali dobrowolnie karze.

Do otwockiej komendy zgłosiła się kobieta, która zawiadomiła, że w nieznanych okolicznościach, prawdopodobnie na bazarze, utraciła swoją kartę płatniczą. Logując się na swoje konto bankowe zobaczyła jednak, że ktoś wielokrotnie używał jej karty, dokonując płatności w różnych sklepach i lokalach gastronomicznych na terenie Karczewa i Otwocka.

Policjanci niezwłocznie podjęli czynności mające na celu ustalenie osoby, która w nieuprawniony sposób korzysta z cudzej karty.

Jeszcze tego samego dnia funkcjonariusze z komisariatu w Karczewie podczas patrolu miasta otrzymali informację, że w markecie są mężczyźni, którzy próbują posłużyć się cudzą kartą płatniczą. Mundurowi natychmiast udali się we wskazane miejsce i wylegitymowali dwóch obywateli Indonezji w wieku 27 i 29 lat. W trakcie kontroli znaleźli przy nich dwie karty. Mężczyźni oświadczyli, że te karty płatnicze nie należą do nich, jedną znaleźli w Karczewie, drugą w Otwocku. Obaj zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnych celach.  

W toku dalszej pracy otwockich śledczych zatrzymanym mężczyznom udowodniono wykonanie sześciu zbliżeniowych transakcji płatniczych na kwotę bliską 140 złotych, przy użyciu znalezionej karty bankomatowej, a 21-latkowi także pomoc w ukryciu karty płatniczej pochodzącej z przestępstwa. Obaj mężczyźni przyznali się do zarzucanych im czynów i poddali dobrowolnie karze.

 

sierż. sztab. Paulina Harabin/ea