Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Otwock

Chcesz nauczyć się angielskiego przed wakacjami? Pomyśl o angielskim on‑line!

Do wakacji zostało jeszcze trochę czasu, ale już warto zastanowić się, w jakim kierunku udamy się na wypoczynek i czy przypadkiem podczas naszych podróży nie będziemy potrzebowali języka angielskiego. Jakkolwiek by na to spojrzeć, jest to jeden z tych języków, w którym możemy porozumieć się z ludźmi praktycznie na całym świecie. Jeśli nie znamy go na tyle dobrze, by posługiwać się nim swobodnie, to może warto pomyśleć nad swoim angielskim: ćwiczeniami on‑line lub zajęciami z lektorem, który nauczy nas potrzebnych podczas wyjazdów zwrotów.

Jaki kurs angielskiego online wybrać?

Wiele kursów jest dostępnych w internecie i różnią się one od siebie np. dydaktyką. Warto szukać szkół sprawdzonych, posiadających strony internetowe, na których znajdziemy odpowiedzi na nurtujące nas pytania oraz darmowe materiały do nauki i powtórek. Jednak najważniejsze będą dla nas metody nauczania przyjęte w danej placówce. Oferta szkoły online powinna bowiem dawać możliwość nie tylko powtórzenia wybranych zagadnień w sposób dopasowany do naszych oczekiwań, ale także konwersacji z polskim lektorem lub native speakerem. Jedną z takich szkół jest Tutlo.com. Angielski online w tej szkole to szybkie efekty i możliwość nauczenia się najważniejszych wyrazów i wakacyjnych zwrotów jeszcze przed planowanym wyjazdem. Najważniejsze w tym wypadku będą wspomniane konwersacje, bo przełamanie bariery w mówieniu okaże się kluczowe, gdyby zdarzyła się sytuacja, że będziemy musieli poprosić o pomoc.

Jak uczyć się angielskiego online?

Jeśli nie możemy skorzystać z nauki angielskiego online w jednej ze szkół językowych, warto pomyśleć o samodzielnej nauce. Nawet osoby, które znają jedynie podstawy języka, mogą skorzystać z tej opcji. Chodzi przede wszystkim o to, aby zapoznać się ze słownictwem, które może być przydatne podczas podróży. Dzięki temu unikniemy niekomfortowych sytuacji w czasie wakacji. Z jakich metod skorzystać? Oto kilka pomysłów:

  • Fiszki angielskie online – fiszki językowe to klasyka. Wiele osób nadal korzysta z papierowych wersji tej językowej pomocy, i słusznie, bo to naprawdę dobre rozwiązanie, kiedy nie pamiętamy wyrazów lub kiedy zwroty sprawiają nam trudność. Fiszka to karteczka, na której znajduje obrazek jakiegoś przedmiotu oraz jego nazwa po angielsku. W wersji cyfrowej fiszki pozwalają nam wysłuchać krótkich dialogów, a także zapoznać się z wymową wyrazów. Wszystko z poziomu telefonu i zainstalowanej aplikacji lub też poprzez stronę WWW.
  • Angielskie ćwiczenia online – to wszelkiego rodzaju strony z ćwiczeniami językowymi, które dają nam możliwość pobrania ich za darmo lub rozwiązania bezpośrednio w oknie przeglądarki. Tutaj też możemy wspomnieć o ciekawych kanałach do nauki języka, na przykład na YouTubie. Dobrze jest poszukać scenek z restauracji, hotelu, lotniska, by poznać pojawiające się podczas tego typu okoliczności słówka. 
  • Blogi językowe z materiałami do nauki – to też rozwiązanie darmowe, z którego warto korzystać. Przykładem niech będzie wspomniana szkoła Tutlo, która udostępnia materiały do nauki zupełnie za darmo na swoim blogu języka angielskiego.

Dobrym sposobem na podszlifowanie języka jest także uczenie się samemu w domu w aktywny sposób. Będzie nim na przykład odgrywanie scenek, które wcześniej widzieliśmy na filmikach na YouTubie czy też czytanie na głos dialogów z nich. Przyzwyczajajmy nasze struny głosowe i język do obcych wyrazów. To znacząco pomoże nam poprawić wymowę i ułatwi te momenty podczas wyjazdów, gdy staniemy przed wyzwaniem rozmowy w języku obcym.