Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Otwock

Policjanci włączyli się w zorganizowany przez Gminny Ośrodek Kultury w Wiązownie „Zakręcony piknik sportowy”. Działania funkcjonariuszy polegały na uświadomieniu dzieci i młodzieży na temat bezpieczeństwa oraz promocji zawodu policjanta. Najmłodsi uczestnicy pikniku mogli wziąć udział w konkursie z zakresu bezpieczeństwa na wakacjach, drodze i w domu.

W zeszłą niedzielę otwoccy policjanci podczas zorganizowanego przez Gminny Ośrodek Kultury w Wiązownie „Zakręconego pikniku sportowego”, przeprowadzili spotkania z dziećmi i młodzieżą dotyczące bezpieczeństwa podczas spędzania wolnego czasu.

W trakcie rozmów profilaktycznych z młodzieżą, funkcjonariusze przedstawili podstawowe zasady bezpieczeństwa w sieci. Mundurowi omówili między innymi jak bronić się przed hejtem, który jest zjawiskiem często spotykanym w świecie wirtualnym, kwestie dotyczące bezpieczeństwa i ochrony danych osobowych oraz skutki jakie może przynieść publikacja zdjęć, czy filmów w Internecie. Policjanci także przypomnieli słuchaczom, że nikt w sieci nie jest anonimowy oraz poruszyli tematykę odpowiedzialności prawnej osób nieletnich.

Z młodszymi uczestnikami pikniku policjanci przeprowadzili rozmowy o bezpieczeństwie na drodze, podczas wakacji i w domu. Dzieci zadawali wiele interesujący pytań i aktywnie włączali się w dyskusję. Funkcjonariusze zwrócili także uwagę najmłodszych słuchaczy na kwestie zaginięć i ucieczek oraz prawidłowego reagowania i zachowania w kontakcie z osobami obcymi.

Mundurowi podczas trwania pikniku, osobom zainteresowanym służbą w Policji, przekazywali informacje o procesie rekrutacji, wymaganiach jakie musi spełnić kandydat do służby, poszczególnych etapach procedury kwalifikacyjnej oraz sposobie i miejscu złożenia dokumentów.

 

sierż. szt. Paulina Harabin