Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Otwock

Otwoccy patrolowcy zatrzymali 26-latka, który posiadał narkotyki. Podczas kontroli osobistej mężczyzny oraz przeszukania jego miejsca zamieszkania policjanci znaleźli i zabezpieczyli prawie 145 gramów marihuany i blisko 8 gram amfetaminy. Zatrzymany już usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających. Miejscowy sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru.

W zeszły wtorek policjanci z wydziału wywiadowczo-interwencyjnego podczas rutynowego patrolu miasta, pozyskali informację, że w rejonie jednego z adresów w Otwocku może przemieszczać się mężczyzna, który prawdopodobnie ma związek z przestępczością narkotykową. Funkcjonariusze sprawdzając te ustalenia niezwłocznie udali się w penetrację okolicy wskazanego miejsca. Po upływie zaledwie kilku minut zauważyli idącego ulicą mężczyznę, który nerwowo się rozglądał wokół siebie. Policjanci w związku z tym podejrzanym zachowaniem podjęli interwencję i zaskoczyli 26-latka. W plecaku mężczyzny funkcjonariusze znaleźli foliową torebkę z zawartością suszu roślinnego o charakterystycznym zapachu dla marihuany. Wtedy 26-latek oświadczył, że jest marihuana, którą posiada na własny użytek. Policjanci zatrzymali mężczyznę i przewieźli do komendy.

Następnie funkcjonariusze udali się do miejsca zamieszkania 26-latka. Tam znaleźli i zabezpieczyli zawiniątko foliowe z zawartością białego proszku.

Badania narkotesterem zabezpieczonych substancji potwierdziły, że susz roślinny to marihuana o wadze bliskiej 145 gramów, a biały proszek to amfetamina o wadze bliskiej 8 gram.  

Zebrany przez policjantów materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 26-latkowi zarzutu posiadania znacznej ilości narkotyków. Miejscowy sąd zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru, zobowiązując go do stawiennictwa pięć razy w tygodniu w otwockiej komendzie oraz zakazu opuszczania kraju. Za takie przestępstwo grozi mu kara nawet do 10 lat więzienia.

 

sierż. szt. Paulina Harabin