Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Otwock

Dzielnicowa z Posterunku Policji w Wiązownie odwiedziła uczniów klas I Szkoły Podstawowej w Malcanowie. Spotkanie miało charakter edukacyjno-profilaktyczny. Jego tematyką było bezpieczeństwo na drodze, w domu i podczas spędzania wakacji. Funkcjonariuszka również ostrzegała dzieci o zagrożeniach w internecie oraz podczas kontaktów z nieznajomymi.

Dzielnicowa z Posterunku Policji w Wiązownie st. asp. Hanna Bronikowska wraz z profilaktykiem z otwockiej komendy asp. sztab. Anną Wasilewicz zostały zaproszone przez panią wicedyrektor Szkoły Podstawowej w Malcanowie na spotkanie z uczniami klas I.

Funkcjonariuszki przeprowadziły ciekawe zajęcia edukacyjno-profilaktyczne, podczas których omówiły zasady bezpieczeństwa podczas poruszania się po drodze, przebywania w domu oraz podczas spędzania wakacji. Policjantki objaśniły uczniom także zagrożenia, jakie mogą ich spotkać w internecie oraz podczas kontaktów z osobami nieznajomymi. Podczas ich wystąpienia, dzieciom zostały przypomniane numery alarmowe, zostały też poinstruowane, jak bezpiecznie należy przechodzić przez jezdnię oraz korzystać z przejść dla pieszych

Głównym celem spotkania było pokazanie uczniom zagrożeń oraz sposobów ich unikania. Uczestniczące dzieci były bardzo zaangażowane w dyskusję z policjantkami. Funkcjonariuszki mają nadzieję, że ich wizyta zostanie na długo w pamięci uczniów.

 

sierż. sztab. Paulina Harabin/ea