Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Otwock

Otwoccy policjanci z drogówki zatrzymali 32-latka, u którego wstępne badanie wykazało, że kierował samochodem marki Audi pod wpływem narkotyków. Ponadto mężczyzna w chwili zatrzymania posiadał przy sobie metaamfetaminę. Już usłyszał zarzuty dotyczące prowadzenia pojazdu mechanicznego pod wpływem środków odurzających i posiadania narkotyków.

Do zatrzymania doszło w poniedziałek w godzinach popołudniowych na jednej z ulic w Józefowie. Policjanci z wydziału ruchu drogowego zwrócili uwagę na samochód osobowy marki Audi, którego styl jazdy wskazywał, że kierujący może znajdować się w stanie nietrzeźwości.

W trakcie kontroli okazało się, że 32-letni kierujący jest trzeźwy. Funkcjonariusze zwrócili uwagę na nerwowe zachowanie mężczyzny i jego źrenice. Badanie narkotestem potwierdziło przypuszczenia mundurowych, uzyskany wynik pozytywny uzasadniał podejrzenie, że 32-latek kierował po zażyciu substancji psychotropowych.

To nie jedyne co mężczyzna miał na sumieniu. W trakcie kontroli policjanci znaleźli i zabezpieczyli zawiniątko z substancją koloru białego. 32-latek oświadczył funkcjonariuszom, że jest to metaamfetamina, którą posiada na własny użytek. Zatrzymany trafił do celi na komendzie.

Zabezpieczoną substancje poddano badaniom na testerze narkotykowym. Test potwierdził, że biała, skrystalizowana substancja to metaamfetamina.

32-latek już usłyszał zarzuty, po czym przyznał się do popełnienia przestępstw i poddał dobrowolnie karze. W świetle ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii za posiadanie środków odurzających i substacji psychotropowych grozi do 3 lat pozbawienia wolności. Z kolei kto, znajdując się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego, prowadzi pojazd mechaniczny w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

 

sierż. szt. Paulina Harabin/mg