Policjanci z otwockiej komendy zatrzymali agresywnego mężczyznę. 29-letni mieszkaniec Otwocka najpierw uczestniczył w domowej awanturze, potem znieważył i naruszył nietykalność cielesną interweniującego funkcjonariusza. Już usłyszał zarzuty zagrożone karą do 3 lat pozbawienia wolności.

W zeszłą niedzielę oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Otwocku otrzymał zgłoszenie o domowej awanturze na terenie miasta. Pod wskazany adres natychmiast skierował patrol.

Na miejscu policjanci z zespołu wywiadowczo-interwencyjnego w rozmowie ze zgłaszającą ustalili, że sprawcą awantury jest 29-letni mężczyzna, który najpierw spożywał alkohol, a potem w miejscu zamieszkania zaczął bez powodu krzyczeć i wyzywać domowników.

W trakcie interwencji, kiedy mężczyzna został poinformowany o zatrzymaniu, zaczął zachowywać się agresywnie także wobec funkcjonariuszy. 29-latek w ogóle nie reagował na wydawane mu polecenia i znieważył jednego z mundurowych, wyzywając go słowami wulgarnymi. Podczas obezwładniania mężczyzna zaczął też szarpać i popychać funkcjonariusza, chcąc w ten sposób zmusić go do odstąpienia od czynności służbowych. W efekcie awanturnik został zatrzymany i noc spędził w celi na komendzie.

29-latek usłyszał już zarzuty znieważenia i naruszenia nietykalności policjanta, za co grozi mu kara do 3 lat więzienia. Podczas przesłuchania mieszkaniec Otwocka wyjaśniał, że jego zachowanie wywołały emocje.

 

sierż. szt. Paulina Harabin/mg