Policjanci z Posterunku Policji w Sobieniach Jeziorach zatrzymali 38-latka podejrzanego o kradzież rozbójniczą. Do incydentu doszło w jednym ze sklepów w centrum miejscowości Sobienie Jeziory. Napastnik zagroził użyciem noża ekspedientce, a następnie ze skradzionym towarem uciekł ze sklepu. Policjanci natychmiast podjęli interwencję i zatrzymali sprawcę na gorącym uczynku. Za kradzież rozbójniczą kodeks karny przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności.

Zdarzenie miało miejsce w zeszłą środę przed godz.12.00, w jednym ze sklepów w centrum miejscowości Sobienie Jeziory. Wówczas sprawca próbował wynieść dwa portfele i okulary przeciwsłoneczne, nie płacąc za nie. Kiedy ekspedientka zwróciła mu uwagę i poprosiła o zapłatę za towar, ten wyjął nóż i skierował go w jej kierunku. Kiedy kobieta powiedziała mężczyźnie, że informuje o całym zajściu policję, napastnik wpadł w jeszcze większą agresję i ponownie zaczął grozić jej użyciem noża, po czym wyszedł ze sklepu. Zdenerwowana ekspedienta skryła się i zaalarmowała ochronę, która natychmiast powiadomiła miejscowych policjantów.

Funkcjonariusze z Posterunku Policji w Sobieniach Jeziorach natychmiast pobiegli pod wskazany adres, gdzie przed drzwiami wejściowymi sklepu zauważyli dwóch mężczyzn. Jeden z nich na widok policjantów odrzucił dwa portfele i zaczął uciekać. Chwilę później był już w ich rękach policjantów. 38-latek w trakcie interwencji był bardzo agresywny i usiłował wyrwać się obezwładniającym. Zatrzymany trafił do policyjnej celi, a odzyskane mienie wróciło do właściciela sklepu.

Podejrzany 38-latek został już doprowadzony do prokuratury i usłyszał zarzut kradzieży rozbójniczej, jak również wywierania wpływu na świadka przy użyciu groźby. Śledczy wraz z prokuratorem wystąpili do sądu o zastosowanie wobec podejrzanego środka izolacyjnego w postaci tymczasowego aresztowania na trzy miesiące. Teraz grozi mu do 10 lat więzienia.

sierż. szt. Paulina Harabin/mg