Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Otwock

Dzielnicowy z karczewskiego komisariatu wraz z pracownikami Urzędu Miasta w Karczewie skontrolował paleniska domostw w jednej z miejscowości jego rejonu oraz wskazywał mieszkańcom skuteczne sposoby walki ze smogiem. Celem tego działania jest zmniejszenie emisji zanieczyszczeń w trakcie sezonu grzewczego. W czasie rozmów, nie zabrakło również informacji na temat możliwości nawiązania kontaktu z dzielnicowym za pośrednictwem aplikacji mobilnej „Moja Komenda” oraz Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

W zeszłym tygodniu, dzielnicowy z Komisariatu Policji w Karczewie, mł. asp. Marcin Szymański wraz z pracownikami Urzędu Miasta w Karczewie wybrał się do jednej z miejscowości w przydzielonym rejonie, gdzie skontrolowano paleniska domostw pod kątem tego, czym mieszkańcy ogrzewają swoje mieszkania. Głównym celem policjanta było przekazanie informacji w swoim rejonie o prawidłowych sposobach palenia w piecach zwłaszcza tych starego typu. W ramach założonych działań mł. asp. Marcin Szymański przeprowadził rozmowy z mieszkańcami na temat smogu m. in. dlaczego powstaje i co przyczynia się do zanieczyszczenia powietrza. Funkcjonariusz również zwrócił uwagę na negatywne skutki zdrowotne oddychania zanieczyszczonym powietrzem oraz przestrzegał przed konsekwencjami prawnymi spalania w piecach zabronionych materiałów.

W czasie rozmów, nie zabrakło również informacji na temat możliwości nawiązania kontaktu z dzielnicowym za pośrednictwem aplikacji mobilnej „Moja Komenda” oraz Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

mł. asp. Paulina Harabin/is