Wczoraj na ulicy Leśnej w Pogorzeli doszło do kolizji drogowej. Badanie stanu trzeźwości sprawcy zdarzenia wykazało blisko 3 promile alkoholu w jego organizmie. Na dodatek mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdem. Teraz za swoje czyny odpowie przed sądem.

Wczoraj, około godziny 22.00 policjanci Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Otwocku zostali poinformowani o kolizji drogowej na ulicy Leśnej w Pogorzeli.

Na miejscu funkcjonariusze ustalili, że kierujący osobowym nissanem stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w zaparkowaną przy ulicy przed jedną z posesji toyotę. Na szczęście nikt nie odniósł obrażeń.

Policjanci poddali 42-letniego sprawcę zdarzenia badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu, które wykazało blisko 3 promile. To jednak nie był koniec problemów tego mężczyzny. Mundurowi ustalili również, że nie posiada on uprawnień do kierowania pojazdami.

42-latek został zatrzymany i trafił do policyjnej celi. Po wytrzeźwieniu usłyszy zarzuty. Jego sprawa trafi do sądu.

Mimo nieustających apeli, na drogach nadal pojawiają się pijani kierowcy. Pamiętajmy, że każdy kto decyduje się wsiąść za kierownicę pojazdu pod wpływem alkoholu, musi mieć świadomość grożących mu konsekwencji i nieuchronności kary. Policjanci po raz kolejny przypominają, że alkohol jest jedną z przyczyn wypadków i kolizji drogowych. Nie narażajmy zarówno własnego życia, jak również innych uczestników ruchu drogowego.   

Apel kierujemy również do osób z najbliższego otoczenia kierowcy, którzy widząc, że kierowca spożywający wcześniej alkohol wsiada za kierownicę nie reagują, przez co dają przyzwolenie na prowadzenie auta na tzw. podwójnym gazie. Pamiętajmy, że tylko dzięki zdecydowanej reakcji i całkowitemu brakowi tolerancji dla nietrzeźwych kierowców możemy wspólnie przyczynić się do zwiększenia bezpieczeństwa na naszych drogach.

Wspólnie zadbajmy o nasze bezpieczeństwo.

mł. asp. Paulina Harabin/g.p