Policjanci z otwockiej drogówki przerwali przejażdżkę dwóm mężczyznom jadącym osobowym volkswagenem. Jak się okazało, kierowca był pod wpływem środków odurzających, a pasażer figurował w policyjnych systemach jako poszukiwany. Obaj podróż zakończyli w policyjnych celach.

W zeszły wtorek, około godziny 18.00 na ulicy Kołłątaja w Otwocku, policjanci z wydziału ruchu drogowego postanowili zatrzymać do kontroli osobowego volkswagena.

Za kierownicą auta siedział 36-letni mieszkaniec gminy Wiązowna. Jego zachowanie wzbudziło pewne podejrzenia u przeprowadzających kontrolę funkcjonariuszy. Gdy badanie trzeźwości nie wskazało, że mężczyzna jest pijany, mundurowi przeprowadzili badanie na zawartość narkotyków w organizmie kierującego. Test wykazał, że 36-latek kierował pojazdem pod wpływem środków odurzających. Zabezpieczona została również krew badanego do analizy.

Policjanci zwrócili także uwagę na podróżującego pojazdem 43-letniego pasażera. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach, okazało się, że jest on poszukiwany listem gończym wydanym przez Sąd Rejonowy w Toruniu, celem odbycia kary 2 lat pozbawienia wolności. Jak ustalili funkcjonariusze, mężczyzna od czterech lat ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości.

Kierowca już usłyszał zarzut dotyczący kierowania pojazdem pod wpływem narkotyków. Oprócz kary 2 lat więzienia mężczyźnie grozi zakaz prowadzenia pojazdów i wysoka grzywna. Zaś pasażer samochodu trafił już za kratki, a o jego zatrzymaniu powiadomiono policjantów, którzy prowadzili jego poszukiwania.

mł. asp. Paulina Harabin