Outsourcing IT w Warszawie. Komu zlecić obsługę informatyczną firmy w stolicy?

W prowadzeniu przedsiębiorstwa każdej branży liczy się rzetelność, sprawność oraz efektywność wykonywanych działań. Nie ze wszystkim aspektami działalności można sobie jednak poradzić samodzielnie. Wiele firm ma problem z kwestiami związanymi z technologią informacyjną. W takim przypadku warto skorzystać z outsourcingu IT. Komu zlecić obsługę informatyczną w Warszawie?

Czym jest outsourcing IT?

Outsourcing IT to zjawisko, które coraz częściej ma miejsce w firmach wielu różnych branż. Polega na przekazywaniu konkretnych zadań, funkcji, procesów czy projektów zewnętrznej firmie, która realizuje je na rzecz zleceniodawcy. Bazuje na nawiązywaniu długotrwałej współpracy między przedsiębiorstwami, nie działa na zasadzie pojedynczego zlecenia.

Outsourcing IT w Warszawie może przynieść wiele korzyści. Pierwszą z nich są spore oszczędności, ponieważ pozbywa się kosztów, które związane są z zatrudnieniem specjalistów w danej branży, jak i ewentualnym zakupem sprzętu czy oprogramowania niezbędnego do prowadzenia działań. Dodatkowo dzięki możliwości skupienia się jedynie na działalności operacyjnej można rozwijać przedsiębiorstwo i zwiększyć swoje szanse na uzyskanie pozycji lidera w branży. Warto także wspomnieć, że outsourcing IT pozwala na uzyskanie zadowalających efektów dzięki wykonywaniu zadań z zakresu technologii informacyjnej w sposób innowacyjny, rzetelny i profesjonalny.

5 warszawskich firm oferujących outsourcing IT

IT Touch

Outsourcing IT to propozycja od warszawskiej firmy Ittouch.pl, warto jednak zaznaczyć, że nie jest to jedyna usługa w ofercie przedsiębiorstwa. Ponad 100 profesjonalistów z branży informatycznej dba o kompleksową obsługę z zakresu IT. Specjalizują się także m.in. w:

  • projektowaniu systemów IT,
  • wdrażaniu systemów IT,
  • testach manualnych i automatycznych,
  • administrowaniu systemami IT.

Firma skupia się na: CRM, WEB, EAI, Middleware. Dzięki działaniu na rynku od 2011 roku zdobyła szeroką wiedzę oraz doświadczenie zakresie IT.

CONET

CONET to druga z firm na naszej liście, która w swojej ofercie posiadają outsourcing IT. Oferuje ona pełne wsparcie dzięki pomocy dedykowanego opiekuna. Pracownicy planują, wdrażają, rozwijają i obsługują zróżnicowane środowiska informatyczne. Firma posiada 2 siedziby – w Warszawie i w Białymstoku.

Senetic

Senetic to firma działająca na rynku od 13 lat, posiada 27 spółek na całym świecie oraz prowadzi sprzedaż swoich usług w 151 krajach, co pozwala jej na zdobywanie wszechstronnego, międzynarodowego doświadczenia. W swojej ofercie posiada outsourcing usług IT, czyli możliwość oddelegowania części zadań, jak i outsourcing specjalistów i zespołów IT, czyli możliwość „wynajęcia” wykwalifikowanych pracowników, którzy działać będą w ramach realizowanych przez firmę procesów informatycznych.

Network Partners

Network Partners to przedsiębiorstwo z nieco dłużą historią na rynku niż poprzednik; działa na nim od 2000 roku. Zajmuje się świadczeniem kompleksowych usług informatycznych w Warszawie oraz na terenie całej Polski. W swojej ofercie posiada wszechstronną obsługę przedsiębiorstw od strony analityczno-doradczej i wykonawczej, która pozwala na optymalizację procesów biznesowych, ich wirtualizację, a także poprawę bezpieczeństwa oraz rozwój środowiska IT w firmie.

COM IT SOLUTION

COM IT SOLUTION to ostatnie na naszej liście, jednak nie ostatnie w rzeczywistości, przedsiębiorstwo w Warszawie, któremu można powierzyć zadania z zakresu outsourcingu IT. Swoje działanie opiera na 3 filarach – elastyczność, wiedza, doświadczenie. Firma oferuje pełen lub częściowy outsourcing, a także wsparcie w zakresie: serwisu IT, consultingu IT, oprogramowania, sprzętu, secure IT, backupu IT, administracji sieciowej oraz monitoringu IT.