Otwoccy kryminalni szybko namierzyli i zatrzymali dwóch podejrzanych o kradzież z włamaniem do samochodu ciężarowego, z którego zniknęło około 200 litrów paliwa. Obaj mężczyźni w wieku 29 i 41 lat byli w przeszłości notowani za konflikty z prawem. Usłyszeli zarzuty zagrożone karą do 10 lat pozbawienia wolności. Sąd Rejonowy w Otwocku aresztował ich na trzy miesiące.

W połowie maja br. policjanci z Komisariatu Policji w Józefowie otrzymali zgłoszenie o kradzieży paliwa z pojazdu ciężarowego zaparkowanego na terenie jednostki szkoleniowej w powiecie otwockim. Jak ustalili funkcjonariusze, do zdarzenia doszło wieczorem. Sprawcy najpierw włamali się do zbiornika pojazdu, a następnie spuścili paliwo i wywieźli je samochodem w plastikowych baniakach. Wówczas zniknęło około 200 litrów oleju napędowego. Poszkodowani oszacowali straty na kwotę ponad 1300 złotych.

Po otrzymaniu zgłoszenia sprawie przyjrzeli się również otwoccy kryminalni. Ich natychmiast podjęte czynności operacyjne doprowadziły do ustalenia dwóch mężczyzn mogących mieć związek z tym zdarzeniem. Obaj, 29 i 41-latek zostali zatrzymani na terenie Józefowa. Jak ustalono, byli w przeszłości notowani za przestępstwa kryminalne. Trafili do policyjnych cel.

Na podstawie zebranego w sprawie materiału dowodowego, śledczy przedstawili 29 i 41-latkowi zarzuty kradzieży z włamaniem. Prokurator wystąpił do sądu z wnioskiem o ich tymczasowe aresztowanie. Sąd Rejonowy w Otwocku poparł ten wniosek i tymczasowo aresztował obydwóch mężczyzn na okres trzech miesięcy. Teraz może im grozić do 10 lat pozbawienia wolności.   

Czynności w sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Otwocku.

mł. asp. Paulina Harabin/ea

  • Policjant z zatrzymanym
  • Policjant z zatrzymanym