Policjanci z otwockiej komendy patrolując teren miasta zatrzymali 16-letniego mieszkańca gminy Celestynów, który posiadał przy sobie substancję psychotropową MDPV. Nastolatek trafił pod opiekę matki, a za popełniony czyn karalny odpowie przed sądem dla nieletnich. Funkcjonariusze apelują do rodziców o szczególną czujność i baczne obserwowanie swoich pociech.

Do zdarzenia doszło w ubiegłą niedzielę, gdy policjanci z zespołu wywiadowczo-interwencyjnego kontrolowali miejsca na terenie Otwocka, w których głównie gromadzi się młodzież. Chwilę przed godz. 14.00 przechodząc obok nastolatka dostrzegli, że na ich widok szybkim i nerwowym ruchem schował portfel do kieszeni.

Podczas legitymowania okazało się, że jest to 16-letni mieszkaniec gminy Celestynów. W trakcie czynności funkcjonariusze ujawnili w jego portfelu torebkę strunową z zawartością środków psychotropowych. Wstępne badania wykazały, że zabezpieczona substancja to MDPV.

W związku z podejrzeniem posiadania narkotyków nieletni został zatrzymany i trafił do otwockiej komendy Policji, skąd odebrała go matka.

Materiały dotyczące czynu, którego dopuścił się nieletni zostaną przekazane do Wydziału Rodzinnego i Nieletnich Sądu Rejonowego w Otwocku.

Policjanci apelują do rodziców o szczególną czujność i baczne obserwowanie swoich nastoletnich pociech. Czas spędzany poza domem, zwłaszcza podczas wakacji, może stać się okazją do eksperymentowania przez młodzież z papierosami czy alkoholem. W przypadku osoby do 18 roku życia stanowi to przejaw demoralizacji. Natomiast zażywanie narkotyków jest nie tylko przejawem demoralizacji, ale stanowi również czyn karalny.

mł. asp. Paulina Harabin/bś