Policjanci z Komisariatu Policji w Karczewie zatrzymali kolejne osoby podejrzane o posiadanie środków odurzających. Dwaj mężczyźni wpadli w Otwocku Wielkim. Usłyszeli już zarzuty zagrożone karą do 3 lat więzienia.

Policjanci z Komisariatu Policji w Karczewie prowadzą intensywne działania w zakresie zwalczania przestępczości narkotykowej. To właśnie dobre rozpoznanie przestępczego środowiska, doświadczenie i skuteczne działania pozwoliły im na zatrzymanie dwóch kolejnych mężczyzn posiadających środki odurzające.  

Dzielnicowi oraz policjanci z zespołu patrolowo-interwencyjnego podczas służby patrolowali okolice Otwocka Wielkiego. W pewnym momencie w oddali zauważyli przy jeziorze dwóch mężczyzn. Gdy się do nich zbliżyli, od razu poczuli charakterystyczny zapach palonej marihuany.

Podczas kontroli 21 i 39-latka znaleźli przy nich zawiniątka folii z zawartością zielonego suszu roślinnego. Wstępne badanie obu znalezionych substancji narkotestem potwierdziło podejrzenia policjantów, że znaleziony susz roślinny to marihuana. Obaj mężczyźni trafili do policyjnych cel.

Śledczy po zebraniu materiału dowodowego przedstawili 21 i 39-latkowi zarzuty posiadania narkotyków. Za te przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat.

Czynności w sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa Policji w Otwocku.

mł. asp. Paulina Harabin

  • Na zdjęciu widać umundurowanego policjanta, który zakłada kajdanki na ręce trzymane z tyłu stojącemu przed nim mężczyźnie .
    Policjant z zatrzymanym
  • Na zdjęciu widać umundurowanego policjanta, który prowadzi mężczyznę z założonymi kajdankami na ręce trzymane z tyłu. Obaj są odwróceni tyłem do zdjęcia. Po prawej stronie zdjęcia widać przód oznakowanego radiowozu. Zdjęcie jest wykonane przed budynkiem otwockiej komendy.
    Policjant z zatrzymanym
  • Na zdjęciu widać umundurowanego policjanta, który prowadzi mężczyznę z założonymi kajdankami na ręce trzymane z tyłu. Obaj są odwróceni tyłem do zdjęcia. Po prawej stronie zdjęcia widać tył oznakowanego radiowozu. Zdjęcie jest wykonane przed budynkiem otwockiej komendy.
    Policjant z zatrzymanym