Policjanci z Komisariatu Policji w Karczewie udaremnili niebezpieczną jazdę 55-letnimu kierowcy ciężarówki. Mężczyzna miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie i prowadził pojazd wraz z ładunkiem. Za swoją bezmyślność stracił prawo jazdy i usłyszał zarzut.

Policjanci z zespołu patrolowo-interwencyjnego karczewskiego komisariatu podczas patrolu ulic w miejscowości Kołbiel zwrócili uwagę na pojazd ciężarowy, którego kierowca nie potrafił utrzymać prostego toru jazdy. Pojazd zjeżdżał na pobocze i środek jezdni, stwarzając tym samym ogromne zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego.

Funkcjonariusze na takie zachowanie kierowcy zareagowali natychmiast. Jak się okazało, za kierownicą ciężarówki siedział 55-latek, od którego czuć było silną woń alkoholu. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie.

Zatrzymany mężczyzna trafił do policyjnej celi, zaś załadowany kilkutonowym ładunkiem pojazd zabezpieczono na policyjnym parkingu.

Policjanci zatrzymali 55-latkowi prawo jazdy. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd.  Mężczyźnie grozi do dwóch lat więzienia, wysoka grzywna i zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych na okres nie krótszy niż 3 lata.

Czynności w sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Otwocku.

Apelujemy o trzeźwą jazdę. W tym przypadku szybka i właściwa reakcja mundurowych zapobiegła możliwej tragedii.

mł. asp. Paulina Harabin/ea