Otwoccy policjanci zatrzymali 19-letniego mężczyznę, który ukradł z jednego z marketów alkohol, a następnie zaatakował pracownika ochrony, gdy ten próbował go zatrzymać. Już usłyszał zarzuty. Za swoje czyny będzie odpowiadał przed sądem.

Do zdarzenia doszło w połowie czerwca, napastnik został namierzony przez policję kilka dni temu. Do marketu w Otwocku wszedł mężczyzna, którego łupem padł alkohol, z którym wyszedł ze sklepu nie płacąc za niego. Zauważył to pracownik ochrony, który próbował zatrzymać 19-latka. Doszło do szamotaniny, mężczyzna zaatakował pracownika sklepu i zadawał mu ciosy. Chwilę później uciekł wraz ze skradzionym alkoholem.

Policjanci niezwłocznie przeprowadzili oględziny. Został również zabezpieczony monitoring. Śledczy rozpoczęli ustalenia tożsamości napastnika. Kilka dni później mężczyzna zastał zatrzymany w miejscu zamieszkania. 19-latek trafił do policyjnej celi.

Po zebraniu materiału dowodowego funkcjonariusze przedstawili mu zarzuty. Teraz odpowie za kradzież rozbójniczą, za co, w przypadku mniejszej wagi, grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

mł. asp. Paulina Harabin