Policjanci z otwockiej drogówki kontrolowali przewoźników świadczących usługi w zakresie przewozu osób na terenie Otwocka. Działania te głównie polegały na sprawdzaniu kierujących pojazdami oraz weryfikacji ich uprawnień i licencji. Celem przeprowadzonych kontroli było podniesienie bezpieczeństwa nie tylko osób korzystających z usług przewoźników, ale również i pozostałych uczestników ruchu drogowego.

Osoby korzystające z usług przewoźnika chcąc bezpiecznie dotrzeć do celu, muszą zaufać kierowcy, że będzie jechał ostrożnie i zgodnie z przepisami. Jednak pasażer zazwyczaj nie pyta przewoźnika o uprawnienia czy licencję. Dlatego takie kontrole na terenie Otwocka przeprowadzili otwoccy policjanci z wydziału ruchu drogowego.

Działania gównie ukierunkowane były na kontrolę pojazdów, których kierujący prowadzą nielicencjonowany przewóz osób. Mundurowi sprawdzali uprawnienia i trzeźwość kierowców oraz legalność wykonywania przez nich przewozów, a także stan techniczny i wyposażenie aut, co miało na celu podniesienie bezpieczeństwa nie tylko osób korzystających z usług przewoźników, ale również i pozostałych uczestników ruchu drogowego.

W trakcie tych działań policjanci przeprowadzili szereg kontroli tego typu pojazdów, podczas których ujawnili kierowcę nieposiadającego wymaganej dokumentacji do świadczenia usług przewoźnika. Sporządzona dokumentacja z ujawnionych naruszeń wynikających z Ustawy o transporcie drogowym została przekazana do Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Radomiu celem wszczęcia postepowania administracyjnego.

Policjanci zapewniają, że te działania będą przez nich kontynuowane, gdyż mają one wyeliminować wszelkie nieprawidłowości dotyczące przewoźników, dzięki czemu pasażerowie korzystający z ich usług będą mogli pewnie i bezpiecznie dotrzeć w wyznaczone miejsce.

mł. asp. Paulina Harabin/mw

  • Policjanci podczas działań
  • Policjanci podczas działań
  • Policjanci podczas działań
  • Policjanci podczas działań
  • Policjanci podczas działań
  • Policjanci podczas działań