Policjanci z otwockiej drogówki zatrzymali 53-latka, który przekroczył dozwoloną prędkość, a następnie nie zatrzymał się do kontroli drogowej i zaczął uciekać. Jak się okazało, mężczyzna miał dwa sądowe zakazy kierowania pojazdami i był pod wpływem blisko 3 promili alkoholu. Usłyszał już zarzuty w tej sprawie. Za popełnione przestępstwa może mu grozić do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z otwockiej drogówki podczas kontroli statycznej na ulicy Granicznej w Józefowie dokonali pomiaru prędkości osobowego peugeota. Urządzenie pomiarowe wskazało, że pojazd, który na tym odcinku drogi powinien poruszać się z prędkością 50 km/h, jechał o 31 km/h za szybko. Wówczas mundurowi natychmiast przystąpili do zatrzymania kierującego do kontroli, wydając mu odpowiednie sygnały. Jednak na widok policjanta, kierowca gwałtownie przyspieszył. Funkcjonariusze ruszyli za nim. Ten niebezpieczny pościg zakończył się po kilkunastu kilometrach, kiedy mężczyzna próbował wjechać na jedną z posesji. Mundurowi wyciągnęli kierującego ze środka pojazdu, obezwładnili i założyli mu kajdanki.

Podczas sprawdzania jego danych okazało się, że 53-latek miał dwa aktywne sądowe zakazy prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Ponadto badanie alkomatem wykazało, że był on pod wpływem blisko 3 promili alkoholu. Został zatrzymany i doprowadzony do policyjnej celi.

Teraz 53-latek odpowie za to, że mimo objęcia go dwoma zakazami sądowymi, ignorował polecenie sądu, a także za to, że nie zatrzymał się do kontroli i prowadził pojazd będąc w stanie nietrzeźwości. Policjanci zebrali materiał dowodowy, który pozwoli na przedstawienie mężczyźnie zarzutów zagrożonych karą do 5 lat pozbawienia wolności.

Czynności w sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Otwocku.

mł. asp. Paulina Harabin