Ubezpieczenie OC i AC – co każdy kierowca powinien wiedzieć?

Stłuczki i inne nieprzewidziane zdarzenia mogą przytrafić się każdemu, nawet ostrożnemu i doświadczonemu kierowcy. Aby zminimalizować skutki przykrych incydentów, warto wykupić dobre ubezpieczenie OC/AC. Czym charakteryzują się te polisy komunikacyjne? Co warto o nich wiedzieć? Sprawdź!

Ubezpieczenie OC/AC – krótka charakterystyka polis

Czym różni się od siebie polisa OC i AC? Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej jest jedyną obowiązkową polisą. Do jej zakupu prawnie zobowiązany jest każdy właściciel zarejestrowanego pojazdu mechanicznego, również nieużywanego. Twoja polisa OC chroni przede wszystkim innych uczestników ruchu, którzy mogliby zostać poszkodowani przez Ciebie w kolizji. Jeśli wyrządzisz szkodę, pokrzywdzona strona otrzyma środki na pokrycie strat od Twojego ubezpieczyciela. Z kolei AC stanowi uzupełnienie podstawowego ubezpieczenia. Kierowcy mający wykupione autocasco otrzymują wsparcie w nieprzewidzianych sytuacjach losowych: w razie kradzieży, uszkodzenia lub zniszczenia pojazdu przez siły natury, wandali czy inne czynniki zewnętrzne.

O tym, ile kosztuje ubezpieczenie OC/AC, decyduje wiele czynników, przede wszystkim wiek i doświadczenie kierowcy, miejsce jego zamieszkania, model i marka pojazdu, jego przebieg, moc, pojemność silnika. W przypadku AC na poniesione koszty w dużej mierze wpływa zakres ochrony.

Kalkulator OC/AC – znajdź najtańszy wariant!

Znaleźć najtańsze ubezpieczenie komunikacyjne pomoże Ci kalkulator OC/AC – proste w obsłudze, nowoczesne narzędzie pozwalające samodzielnie wyliczyć składkę. Aby zapoznać się z ofertą danego towarzystwa, wystarczy uzupełnić formularz.