Policjanci z otwockiej drogówki zatrzymali 26-letniego obywatela Ukrainy, który mając blisko 3 promile alkoholu w organizmie kierował skodą i doprowadził do czołowego zderzenia z innym pojazdem. Na szczęście nikt nie odniósł obrażeń. 26-latek trafił do policyjnej celi. Usłyszał już zarzuty.

Otwoccy policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego interweniowali na ulicy Kościelnej w Wiązownie, gdzie doszło do zdarzenia drogowego. Jak ustali, kierujący osobową skodą 26-latek zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się czołowo z prawidłowo jadącym z naprzeciwka pojazdem marki BMW. Na szczęście nikt nie odniósł obrażeń wymagających pomocy medycznej.

W trakcie czynności okazało się jednak, że sprawca czołowego zderzenia - 26-letni obywatel Ukrainy był kompletnie pijany. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie prawie 3 promile alkoholu. Policjanci natychmiast go zatrzymali i osadzili w policyjnej celi.

Niebawem 26-latek odpowie przed sądem za jazdę po alkoholu i spowodowanie kolizji.

Czynności w sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Otwocku.

Po raz kolejny apelujemy o trzeźwość na drodze. Pod żadnym pozorem nie kierujmy pod wpływem alkoholu oraz innych środków psychoaktywnych. Pamiętajmy, że siadając za kierownicę jesteśmy odpowiedzialni nie tylko za własne bezpieczeństwo, ale również za pozostałych uczestników ruchu drogowego. Kolizja spowodowana przez lekkomyślnego 26-latka mogła skończyć się tragicznie.

mł. asp. Paulina Harabin