Dzięki czujności pracownika ochrony, który gonił sklepowych złodziei, odzyskany został wideodomofon o wartości 1300 złotych. Dwaj mężczyźni w popłochu porzucili go na parkingu przed marketem i uciekli. Otwocki dzielnicowy ustalili już jednego ze sprawców. Zatrzymany mężczyzna usłyszał zarzut usiłowania kradzieży, do którego popełnienia się przyznał.

Podczas pełnionej służby otwocki dzielnicowy realizowali sprawę usiłowania kradzieży sklepowej na swoim rejonie. Z jego ustaleń wynikało, że do zdarzenia doszło w zeszły wtorek w jednym z marketów na terenie Otwocka. Dwaj mężczyźni wybiegli z wideodomofonem o wartości ponad 1300 złotych za linię kas, nie płacąc za niego. Tą sytuację zauważył pracownik ochrony, który natychmiast zaczął gonić złodziei, wtedy w popłochu porzucili oni skradziony towar na parkingu przed marketem i uciekli.

Natychmiast podjęte w tej sprawie przez policjanta działania szybko przyniosły efekt. Dzielnicowy zapamiętał szczegóły rozmowy z ochroniarzem marketu, który przekazał mu rysopis sprawców oraz pozyskał istotne dla sprawy informacje. Na tej podstawie wytypował mężczyznę mogącego mieć związek z tym zdarzeniem.

Jednym ze sprawców okazał się 47-letni mieszkaniec powiatu. Dzielnicowy doprowadizł zatrzymanego mężczynę do otwockiej komendy, gdzie usłyszał zarzut usiłowania kradzieży. 47-latek przyznał się do popełnienia zarzucanego mu przestępstwa

W dalszym ciągu trwają czynności mające na celu ustalenie drugiego sprawcy.

Czynności w sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Otwocku.

Usiłowanie kradzieży jest przestępstwem zagrożonym do 5 lat pozbawienia wolności

mł. asp. Paulina Harabin