Wczoraj funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego otwockiej, piaseczyńskiej, wołomińskiej i mińskiej komendy prowadzili działania kontrolno-prewencyjne na drodze krajowej nr 50. Mundurowi w wielu różnych miejscach kontrolowali prędkość kierujących oraz przestrzeganie przez nich przepisów ruchu drogowego. Tego dnia policjanci otwockiej drogówki nałożyli 9 mandatów karnych oraz skierowali do sądu 2 wnioski o ukaranie. Przypominamy, że bezpieczeństwo jest zależne od zachowań prezentowanych przez wszystkich uczestników ruchu drogowego!

Wczoraj funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego czterech Komend Powiatowych Policji tj. w Otwocku, Piasecznie, Mińsku Mazowieckim i Wołominie brali udział w działaniach kontrolno-prewencyjnych pn. "Kaskadowy pomiar prędkości", które prowadzone były na drodze krajowej nr 50. Funkcjonariusze tego dnia prowadzili pomiary zarówno statyczne (co najmniej dwa punkty pomiaru prędkości na tym samym odcinku drogi, w tym samym czasie ale w różnych miejscach) jak również dynamiczne (przy użyciu pojazdów z wideorejestratorem). Miejsce działań mundurowych nie było przypadkowym wyborem. Zdarzenia, które miały tam miejsce, w tym wypadki śmiertelne pokazują, że jest to jedna z najniebezpieczniejszych dróg garnizonu stołecznego. Ze względu na to, że droga ta przebiega przez kilka powiatów, działania te były prowadzone przez policjantów w kilku komendach jednocześnie.

Głównym celem akcji było eliminowanie i zatrzymywanie tak zwanych "piratów drogowych", którzy znacznie przekraczają dozwoloną prędkość, za nic mając obowiązujące przepisy. Tego dnia policjanci otwockiej drogówki skontrolowali 28 kierujących sprawdzając również ich stan trzeźwości. Mandatami karnymi ukaranych zostało 9 osób, w 2 przypadkach funkcjonariusze skierowali wnioski o ukaranie do sądu.

Wszystkim kierującym przypominamy, że jako jedni z uczestników ruchu drogowego mają obowiązek dbania o bezpieczeństwo na drodze, a bezpieczeństwo to zależy w dużej mierze od tego jakie zachowania będą tam prezentowane. Wsiadając za kierownicę pojazdu, musimy mieć świadomość tego, że swoim zachowaniem odpowiadamy za siebie, ale też innych uczestników ruchu drogowego, a brawura, nieprzestrzeganie przepisów i ich nagmminne łamanie może doprowadzić do tragedii. Niestety, zarówno efekty wczorajszych działań jak też policyjne statystyki pokazują, że wciąż zbyt wielu kierujących znacznie przekracza prędkość jazdy, nie zważając na konsekwencje swoich czynów.

mł. asp. Paulina Harabin

Film Kaskada_maly.mp4

Pobierz plik Kaskada_maly.mp4 (format mp4 - rozmiar 40.81 MB)