Kiedy decydujesz się na ogród zimowy, szukasz najlepszego producenta małej architektury. Czym kierować się przy jego wyborze? Nie bez znaczenia są kwestie takie jak doświadczenie i ilość zrealizowanych zleceń. Oczywiście to nie wszystko.
Producent ogrodów zimowych, czyli osoba działająca z pasją i zaangażowaniem
Zaufaj sprawdzonemu producentowi ogrodów zimowych. To nie może być pierwsza napotkana osoba w internecie. Przy wyborze mistrza małej architektury, kieruje się jego pasją. Najlepiej, aby był to ktoś, kto łączy zamiłowanie do swojego zawodu z ogromnym wyczuciem stylu. Wtedy zyskasz gwarancję merytorycznego wsparcia na każdym etapie projektowania i realizacji ogrodu zimowego.
Doświadczenie podczas budowy ogrodów zimowych — to ono jest kluczowe!
Wybór producenta ogrodów zimowych uzależnij od jego doświadczenia. Najlepiej, aby była to osoba istniejąca na rynku już kilkanaście lub kilkadziesiąt lat.
Fachowiec, który w swojej karierze napotkał wiele problemów i rozwiązał je bez najmniejszego problemu, pomoże i Tobie. Przede wszystkim doradzi Ci, jaki rodzaj ogrodu zimowego sprawdzi się najlepiej w przypadku Twojej rezydencji. Otrzymasz wsparcie merytoryczne i indywidualnie dopasowany projekt.
Wykonawca podpowie Ci, czy przeszklony budynek kubaturowy, jakim jest ogród zimowy najlepiej wybudować od północy, południa, wschodu lub zachodu. Mało tego — doradzi Ci także, czy lepszą opcja będzie ogród zimowy ogrzewany, czy nieogrzewany. Profesjonalista poradzi sobie nawet wtedy, jeśli przyjdzie mu dobudować małą architekturę od już istniejącej rezydencji.
Ogrzewany czy nieogrzewany ogród zimowy?
Producent ogrodów zimowych doskonale zdaje sobie sprawę, że z zalet przeszklonego pomieszczenia chcesz korzystać całorocznie. Wtedy idealnym rozwiązaniem jest ogród zimowy ogrzewany. Kiedy na dworze wiatr i śnieżyca walczą o pierwszeństwo, Ty wygodnie siedzisz na luksusowej sofie i podziwiasz spektakl szalejących żywiołów.
Ciepły ogród zimowy to także bufor cieplny dla całego domu, ponieważ gromadzi energię dla pozostałych pomieszczeń rezydencji. Spodziewaj się zatem mniejszych rachunków za ogrzewanie.
Z nieogrzewanego ogrodu zimowego skorzystasz podczas wiosny i lata. Posłuży on także do hodowli egzotycznych roślin — kwiatów i krzewów.
Wykonawca ogrodów zimowych o ogromnym zasięgu
Jeśli decydujesz się na ogród zimowy, postaw na wykonawcę, którego zasięg obejmuje wiele regionów. Nie musisz ograniczać się tylko do lokalnego producenta. Gdy znajdziesz zachwycające projekty ogrodów zimowych, weź pod uwagę także fakt, czy fachowiec przyjedzie na Twoją posesję. To ważne, ponieważ może się okazać, że działa on tylko w jednym mieście.
Nowoczesne materiały do budowy ogrodów zimowych
Uznani producenci ogrodów zimowych mogą poszczycić się nie tylko bogatym portfolio, ale także opiniami zadowolonych klientów. A te są jedną z lepszych rekomendacji.
Niełatwo sprostać wymaganiom współczesnego budownictwa. Dlatego, kiedy stawiasz na wykonawcę ogrodów zimowych, przyjrzyj się materiałom, jakie wykorzystuje on do budowy małej architektury.
Najtrwalsze i najbardziej wytrzymałe konstrukcje ogrodów zimowych wykonuje się obecnie z profili aluminiowych. Wypełnia się je szkłem lub poliwęglanem. Najlepiej, aby producent ogrodów zimowych wykorzystywał tego typu surowce. Dlaczego? Ponieważ aluminium jest materiałem plastycznym, więc Twój ogród zimowy powstanie na planie koła, kwadratu, prostokąta lub wieloboku. Tak, jak sobie zażyczysz. To surowiec niezwykle lekki (trzykrotnie lżejszy od stali i żelaza). Profile aluminiowe maluje się proszkowo na dowolny kolor z palety RAL. W ten sposób łatwo je dostosować do stylistyki rezydencji — czy to nowoczesnej, czy klasycznej.
Aluminium to także bohater zielonego budownictwa. Idealnie sprawdza się w budownictwie pasywnym i energooszczędnym. Nie rdzewieje i nie koroduje. Materiał ten można nieskończoną ilość razy poddawać procesowi recyklingu i nie straci on nic ze swoich właściwości. Podczas przetwarzania aluminium zużywa się o 95% mniej energii niż podczas jego wytworzenia.
Czy producent ogrodów zimowych, którego wybrałeś, buduje z trwałych, ekologicznych materiałów? Czy udziela Ci wsparcia na każdym etapie realizacji projektu? Czy dopasowuje rozwiązania małej architektury do Twoich wymagań? Jeśli na te pytania odpowiedziałeś twierdząco, oznacza to, że niebawem powstanie ogród zimowy Twoich marzeń.