Kryminalni zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej zatrzymali na gorącym uczynku 30-letniego mieszkańca Karczewa, podczas gdy ten sprzedawał „działkę” narkotyku 34-letniemu mężczyźnie. Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Otwocku diler trafił do aresztu na 3 miesiące, a 34-latek został objęty policyjnym dozorem.

Otwoccy kryminalni codziennie infiltrują środowiska przestępcze szczególnie skupiając się na handlu narkotykami, dobre rozpoznanie pozwala im typować miejsca, w którym dochodzi do przestępczych transakcji. Tak było tym razem. Operacyjni obserwowali jedno z wytypowanych wcześniej miejsc. Po chwili na miejsce przyszedł 30-letni mieszkaniec Karczewa, który był już w przeszłości notowany za przestępstwa narkotykowe. Ukryci policjanci byli świadkami, jak 30-latek sprzedaje „działkę” narkotyku, 34-letniemu mężczyźnie. Kryminalni zatrzymali obu mężczyzn na gorącym uczynku.

Bezpośrednio po zatrzymaniu mężczyzn policjanci udali się do miejsca zamieszkania dilera, które skrupulatnie przeszukali.  

Podczas przeszukania operacyjni ujawnili środki odurzające o łącznej wadze 188 g, były to m.in. amfetamina, marihuana, mefedron, tabletki MDMA. W mieszkaniu oprócz narkotyków policjanci znaleźli również wagę elektroniczną i gotówkę w kwocie 3 400 PLN.

34-latek, który kupił narkotyki usłyszał zarzut posiadania, do którego się przyznał. Został objęty policyjnym dozorem. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

30-latek usłyszał dwa zarzuty, posiadanie znacznej ilości środków odurzających, których posiadanie jest zabronione oraz udzielanie innej osobie środków odurzających. Oba te przestępstwa są zagrożone karą do 10 lat pozbawienia wolności.  

Prokuratura Rejonowa w Otwocku mając na uwadze zebrany w sprawie materiał oraz to, że mężczyzna już wcześniej był notowany za przestępstwa narkotykowe, zawnioskowała do Sądu o zastosowanie wobec 30-latka najsurowszego ze środków zapobiegawczych w postaci tymczasowego aresztowania. Sąd przychylił się do wniosku Prokuratury, 30-latek trafił na 3 miesiące do aresztu.

Ta sprawa jest przykładem doskonałej współpracy pomiędzy otwockimi organami ścigania, która była dotkliwym ciosem wymierzonym w otwocką przestępczość narkotykową.

Pamiętajmy, że narkotyki mają destrukcyjny wpływ na społeczeństwo, szczególnie na młodzież. Jeżeli dochodzą do Ciebie niepokojące informacje dotyczące przestępczości narkotykowej nie czekaj, reaguj, poinformuj policję!

sierż. szt. Patryk Domarecki/mg