Funkcjonariusze otwockiej drogówki zatrzymali kierowcę BMW, który podczas kontroli trzeźwości wydmuchał ponad 2 promile alkoholu. Po sprawdzeniu w policyjnym systemie wyszło na jaw, że mężczyzna ma dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów. 64-latkowi grozi do 5 lat pozbawienia wolności i surowa grzywna.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego codziennie wyjeżdżają na otwockie ulice dbając o bezpieczeństwo osób na drodze. Do jednych z największych zagrożeń należą kierowcy wsiadający za kierownice po alkoholu, dlatego jednym z priorytetowych działań policjantów jest eliminacja takich osób z otwockich dróg. Tak było i tym razem. Mundurowi zauważyli kierowcę BMW, wobec którego mieli podejrzenie, że może być pod wpływem alkoholu. Policjanci już na początku kontroli wyczuli silną woń alkoholu, a 65-letni mężczyzna wydmuchał ponad 2 promile alkoholu. W takich przypadkach najczęściej kierowca traci prawo jazdy. W tym przypadku było jednak inaczej, ponieważ po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych wyszło na jaw, że mężczyzna był już w przeszłości karany za jazdę pod wpływem alkoholu i ma dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów. W przypadku prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do lat 3. Gdy sprawca odpowiada w warunkach recydywy, kara wzrasta do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci zatrzymali 65-letniego mężczyznę, grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

To już kolejna interwencja policjantów otwockiej drogówki podczas, której pirat drogowy został zatrzymany. Ostatnio o podobnej interwencji pisaliśmy tutaj.

Pamiętajmy, że jako społeczeństwo razem dbamy o bezpieczeństwo swoje i innych uczestników ruchu drogowego. Wsiadając za kierownicę po alkoholu stwarzamy realne zagrożenie dla siebie i innych. Piłeś nie jedź!

 

sierż. szt. Patryk Domarecki/ea