IV edycja Powiatowego Konkursu Historycznego za Nami
Historia nie jest odkurzeniem starych ksiąg, ale rywalizacją młodych umysłów – takie motto przyświecało uczestnikom ostatniego konkursu historycznego, który odkrył młode talenty i pasjonatów przeszłości. Czy wiesz, kto został nowym mistrzem wiedzy o Józefie Piłsudskim?
  • W Otwocku odbyła się IV edycja Powiatowego Konkursu Historycznego.
  • Uczestnicy zmierzyli się z pytaniami na temat Józefa Piłsudskiego i Polski przełomu wieków.
  • Młodzież szkolna wykazała się głęboką wiedzą i umiejętnością analizy historycznej.
  • Wyróżnienia otrzymali uczniowie z SP nr 4 im. Józefa Piłsudskiego w Otwocku.
  • Nagrody fundowane przez Powiat Otwocki zostały wręczone przez Starostę i Prezydenta Miasta.

W ostatnim czasie uczniowie z powiatu otwockiego mieli niepowtarzalną okazję wykazać się wiedzą o jednej z najważniejszych postaci w historii Polski – Józefie Piłsudskim. Szkoła Podstawowa nr 4 w Otwocku z dumą pełniła rolę organizatora konkursu, który zgromadził 39 młodych pasjonatów historii, reprezentujących aż dziesięć szkół z regionu. Zmagania konkursowe, podzielone na dwie części – wstępną i finałową – wymagały od uczestników nie tylko znajomości faktów, ale i zdolności analitycznego myślenia.

Wśród nagrodzonych znalazło się wielu zdolnych uczniów, ale to Igor Duscha ze Szkoły Podstawowej nr 6 im. Michała Elwiro Andriollego w Otwocku zostanie zapamiętany jako ten, który zdobył najwięcej punktów. To właśnie on z wynikiem 39 punktów zasłużył na miano laureata pierwszego miejsca. Walka o drugie miejsce była niezwykle zacięta, gdyż Tadeusz Leszczuk i Filip Zieliński podzielili to zaszczytne miejsce z równą liczbą 38 punktów. Trzecie miejsce przypadło Franciszkowi Rakowi, który zdobył 36 punktów i wykazał się znaczną wiedzą na tematy związane z epoką Piłsudskiego.

Osobną kategorią wyróżnień podczas konkursu były wyróżnienia specjalne, które wręczone zostały przez Starostę Otwockiego Krzysztofa Szczegielniaka oraz Prezydenta Miasta Otwock Jarosława Margielskiego. Zostały one przyznane Błażejowi Gromkowi i Jakubowi Marszałkowi ze Szkoły Podstawowej nr 4 im. Józefa Piłsudskiego w Otwocku, co podkreśla ich wyjątkowy wkład i zaangażowanie w zgłębianie historii.

Zaangażowanie młodzieży w badanie historii pokazuje, że przeszłość wciąż inspiruje i uczy. Gratulujemy wszystkim uczestnikom, którzy swoją wiedzą i pasją udowodnili, że historia żyje w każdym pokoleniu. Konkurs, objęty honorowym patronatem Starostwa Otwockiego, nie tylko promuje wiedzę historyczną, ale również stwarza okazję do rozwoju umiejętności badawczych i analitycznych młodych ludzi. Niech ta rywalizacja będzie dla nich inspiracją do dalszych poszukiwań i nauki.


Starostwo Powiatowe w Otwocku