Nieruchomość na Mazurach - czy warto w nią zainwestować?

Zastanawiasz się nad tym, gdzie ulokować swoje oszczędności? Jeśli chcesz, aby posiadany kapitał jak najszybciej zaczął generować zyski, ciekawym pomysłem może być zakup apartamentu. Czy Mazury będą dobrym miejscem na taką inwestycję? Poznaj zalety tego rozwiązania.

Wynajem apartamentu turystom – sposób na dochód pasywny

Inwestowanie w nieruchomości to znany sposób na uzyskanie dodatkowego źródła dochodu. Co ciekawe, jeszcze do niedawna sporą popularnością cieszył się długoterminowy najem mieszkań. Obecnie rynek nieruchomości przechodzi jednak sporą przemianę. Można bowiem zauważyć wzrost zainteresowania najmem krótkoterminowym. Ma to zaś związek z intensywnym rozwojem turystyki oraz zwiększeniem zapotrzebowania na komfortowe miejsca noclegowe.

Co możesz zyskać, wynajmując apartament turystom? Otrzymujesz dodatkowe źródło dochodu przy minimalnym nakładzie pracy. Jak to? Kupując apartament od dewelopera z opcją wykończenia pod klucz, odbierasz lokal gotowy do wynajmu. Możesz też podpisać umowę z operatorem, który zajmie się jego kompleksową obsługą. Oznacza to, że nie musisz samodzielnie pozyskiwać klientów, sprzątać ani wydawać i odbierać kluczy od turystów. Z apartamentu możesz korzystać także ze swoimi bliskimi, zastrzegając wcześniej termin, w którym ma być on do Twojej dyspozycji.

Czy Mazury przyciągną turystów?

Jeśli uważasz, że inwestycja w apartament pod wynajem jest dla Ciebie, pora na kolejny krok: wybór lokalizacji. Im bardziej będzie ona atrakcyjna z perspektywy turystów, tym większa szansa na finansowy sukces. Z tego powodu znakomitą propozycją będą Mazury. Dlaczego? Zainteresowanie turystów regionem cały czas rośnie, a z każdym sezonem potrzeba więcej miejsc noclegowych. Jednocześnie, kraina kusi unikalnymi krajobrazami i skarbami przyrody, których nie spotkasz nigdzie indziej. Konkrety? Znajdziesz je niżej.

Walory przyrodnicze

Mazury nie są po prostu piękne. To wyjątkowa kraina zlokalizowana w północno-wschodniej Polsce, której cechą charakterystyczną są bujne lasy, wielkie jeziora oraz nieskalana działalnością człowieka przyroda. Co dokładnie przyciąga tu turystów?

  • 6 parków krajobrazowych, w tym najstarszy Mazurski Park Krajobrazowy, w którego skład wchodzi m.in. słynny rezerwat biosfery jezioro Łuknajno (ochrona łabędzi niemych),
  • ponad 2600 jezior, a wśród nich największy w Polsce zbiornik słodkowodny, czyli jezioro Śniardwy,
  • Szlak Wielkich Jezior Mazurskich, czyli zespół połączonych ze sobą jezior i kanałów o długości ponad 100 km w linii prostej, w całości udostępniony dla jachtów żaglowych.

Mazury to także bogactwo fauny. Gatunki zwierząt, które można tam spotkać to m.in. dziki, jelenie, łosie, borsuki, bobry, lisy, wiewiórki, jenoty i łasice.

Infrastruktura turystyczna

O Mazurach często mówi się, że dysponują niewyczerpanym potencjałem turystycznym. Trudno się z tym nie zgodzić, biorąc pod uwagę, wymienione wyżej walory przyrodnicze. Wpływa na to jednak coś jeszcze, a mianowicie ciekawe inwestycje, dzięki którym odwiedzający tę krainę goście, nigdy się nie nudzą. Warto tu wymienić choćby:

  • Mazurską Pętlę Rowerową – 300 km malowniczej trasy z doskonale zorganizowaną infrastrukturą wspierającą rowerzystów,
  • liczne przystanie żeglarskie, np. Ekomarinę w Mrągowie z nowoczesnym centrum edukacji ekologicznej,
  • ośrodki sportowe, np. ośrodek narciarski z dwoma wyciągami orczykowymi, działający na Górze Czterech Wiatrów w Mrągowie.

Warto wspomnieć także o obiektach historycznych, takich jak np. Twierdza Boyen w Giżycku oraz Wielki Szaniec w Gierłoży. Na Mazurach każdy znajdzie coś dla siebie.

Zadbaj o przyszłość i ulokuj swój kapitał na Mazurach!

Turyści odwiedzają Mazury o każdej porze roku, dlatego nie musisz martwić się o to, że apartament będzie stał pusty. Ilość atrakcji i możliwości spędzenia wolnego czasu zadowolą nawet najbardziej wymagające osoby, w tym rodziny z dziećmi. Oczywiście, spore znaczenie ma również dokładne umiejscowienie apartamentu. Najlepiej, aby znajdował się w spokojnej okolicy, a jednocześnie posiadał łatwy dostęp do najważniejszych atrakcji. Przykład? Apartamenty w Mrągowie od Pratum to kameralne osiedle, zaprojektowane w zgodzie z mazurską przyrodą. Jest zlokalizowane przy Górze Czterech Wiatrów, tuż przy jeziorze Czos oraz w leśnym otoczeniu. To wymarzone miejsce na urlop, dlatego z pewnością podbije serca turystów. Zainwestuj na Mazurach i patrz w przyszłość ze spokojem!