Otwock: Zatrzymany kierowca pod wpływem narkotyków i z zakazem sądowym
W naszym mieście policja zatrzymała kierowcę, który mimo sądowego zakazu prowadzenia pojazdów, zdecydował się wsiąść za kierownicę będąc pod wpływem narkotyków. Zdarzenie to stanowi poważne przypomnienie o konsekwencjach lekceważenia prawa drogowego.
  • Zatrzymany to 39-letni mężczyzna, którego podejrzano o prowadzenie pojazdu pod wpływem substancji psychotropowych.
  • Policjanci podczas kontroli wyczuwają woń narkotyków i zabezpieczają marihuanę oraz kokainę.
  • Dodatkowo, w mieszkaniu zatrzymanego znaleziono amfetaminę.
  • Za posiadanie narkotyków i prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi mu do 5 lat więzienia.

Interwencja miała miejsce na ulicy Kraszewskiego, gdzie policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego przeprowadzali nocne kontrole. Po zatrzymaniu do kontroli Fiata, natychmiast zauważono niepokojące symptomy u kierującego. Mężczyzna, mieszkaniec Warszawy, nie tylko miał przy sobie narkotyki, ale również był pod ich wpływem, co potwierdziły przeprowadzone badania.

Zatrzymany nie miał prawa prowadzić pojazdu, co dodatkowo komplikuje jego sytuację prawną. Okazuje się, że miał on już wcześniej orzeczony przez sąd zakaz prowadzenia pojazdów. Policja po sprawdzeniu jego danych w systemach dowiedziała się o tym zakazie, co dodatkowo pogorszyło sytuację kierowcy.

W jego mieszkaniu funkcjonariusze znaleźli więcej nielegalnych substancji, co tylko potwierdziło pierwsze podejrzenia. Wszystkie zabezpieczone narkotyki zostały przekazane do dalszych badań, które określiły ich dokładny skład i wagę.

Prokuratura Rejonowa w Otwocku nadzoruje sprawę tego zatrzymania. Ostateczne decyzje co do kary, jaka zostanie wymierzona zatrzymanemu, będą zależne od wyników śledztwa. Tymczasem, apelujemy do wszystkich kierowców o zachowanie ostrożności i przestrzeganie prawa. Prowadzenie pojazdu pod wpływem substancji odurzających stanowi poważne zagrożenie zarówno dla kierowcy, jak i innych uczestników ruchu drogowego.

sierż. szt. Patryk Domarecki przypomina, że "nawet niewielkie ilości alkoholu i narkotyków mogą znacząco obniżyć zdolność do szybkich reakcji na drodze, co ma kluczowe znaczenie dla bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu".


KPP w Otwocku