Młody Ukraińiec z fałszywym prawem jazdy zatrzymany w Otwocku
Nocna kontrola drogowa w naszym mieście przyniosła zatrzymanie młodego kierowcy, który posługiwał się fałszywym dokumentem prawa jazdy. Dzięki umiejętnościom policjantów w rozpoznawaniu autentyczności dokumentów, udało się zapobiec dalszemu naruszaniu prawa.
  • Mundurowi patrolujący ulice zauważyli pojazd z niesprawnym oświetleniem.
  • 18-letni kierowca z Ukrainy prowadził pojazd bez ważnego badania technicznego.
  • Podczas kontroli okazało się, że mężczyzna posiadał fałszywe prawo jazdy.
  • Za posługiwanie się podrobionym dokumentem grozi mu kara do 5 lat więzienia.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego dokładnie sprawdzili pojazd i dokumenty kierowcy. Okazało się, że samochód, którym kierował 18-latek, nie miał ważnego przeglądu technicznego, a jego stan techniczny budził zastrzeżenia. Największe jednak wątpliwości wzbudził dokument prawa jazdy, którego jakość wykonania była daleka od standardów.

Wnikliwa analiza i zdobyte wcześniej na szkoleniach umiejętności pozwoliły funkcjonariuszom szybko zidentyfikować fałszerstwo. Kierowca próbował zaprzeczać, jednak jego argumenty nie przekonały policjantów.

Do sprawy szybko włączono Prokuraturę Rejonową, która nadzoruje dalsze postępowanie. Przypadek ten jest przestrogą dla innych kierowców, jak poważne konsekwencje może nieść za sobą posługiwanie się nielegalnie zdobytymi dokumentami.


Opierając się na: KPP w Otwocku