Nowa linia autobusowa 9 czerwca ułatwi dojazd na wybory w Otwocku
W związku ze zbliżającymi się wyborami do Parlamentu Europejskiego, 9 czerwca 2024 roku, w naszym mieście uruchomiona zostanie specjalna linia autobusowa. Bezpłatna komunikacja miejska pozwoli mieszkańcom łatwiej dotrzeć do lokali wyborczych, zapewniając komfort i wygodę w tym ważnym dniu.
  1. Specjalna linia autobusowa działa tylko 9 czerwca 2024 r.
  2. Bezpłatne przejazdy w godzinach 10-18.
  3. Przystanki na żądanie na wyznaczonej trasie.
  4. Standardowe trasy M1+M2 będą funkcjonować normalnie.

Autobusy będą kursować na trasie obejmującej kluczowe lokalizacje: Wólkę Mlądzką, Teklin, ul. Reymonta, Jabłonnę oraz Świerk. Mieszkańcy będą mogli skorzystać z istniejących przystanków autobusowych, a także z kilku tymczasowych, utworzonych specjalnie na potrzeby tego dnia.

Autobus bezpłatnej komunikacji miejskiej będzie obsługiwał linię „wyborczą” w godzinach 10-18.

Wśród tymczasowych przystanków znajdą się m.in.:

  • Tatrzańska 03 na skrzyżowaniu ul. Tatrzańskiej oraz ul. Narutowicza (w kierunku ul. Reymonta);
  • Reymonta Szpital 02 na skrzyżowaniu ul. Tatrzańskiej i ul. Reymonta, przy bramie szpitala;
  • Piłsudskiego 02 na skrzyżowaniu ul. Reymonta i ul. Piłsudskiego;
  • Wypoczynkowa przy ul. Wypoczynkowej w Wólce Mlądzkiej.

Warto zaznaczyć, że poza przystankami krańcowymi, wszystkie inne będą miały charakter "na żądanie". To oznacza, że autobus zatrzyma się na nich tylko wtedy, gdy pasażerowie wyrażą taką potrzebę. To rozwiązanie ma na celu usprawnienie ruchu i zapewnienie płynności przejazdów.

Linia „wyborcza” będzie funkcjonować tylko w niedzielę 9 czerwca 2024 r. W tym dniu autobusy bezpłatnej komunikacji miejskiej będą kursować standardowo trasą weekendową M1+M2. Godziny funkcjonowania komunikacji nie zmieniają się.

To doskonała okazja, by w łatwy i wygodny sposób dotrzeć do lokali wyborczych, niezależnie od miejsca zamieszkania. Zachęcamy wszystkich mieszkańców do skorzystania z bezpłatnej komunikacji i wzięcia udziału w wyborach.


Wg inf z: UM Otwock