Niebezpieczny pościg zakończony zatrzymaniem recydywisty w Otwocku
W powiecie otwockim doszło do dramatycznych wydarzeń, gdy 44-letni mężczyzna, który nie powrócił do zakładu karnego po przepustce, został zatrzymany po niebezpiecznym pościgu. Mężczyzna, związany z kradzieżą i innymi przestępstwami, teraz stanie przed sądem.
  1. 44-letni mężczyzna nie powrócił po przepustce do zakładu karnego.
  2. Dokonał włamania i ukradł 8000 złotych.
  3. Podczas pościgu próbował staranować radiowóz.
  4. Zatrzymany, grozi mu do 10 lat więzienia.

Na biurko kryminalnych z Komendy Powiatowej Policji w Otwocku trafiła sprawa dotycząca włamania do biura firmy budowlanej, skąd skradziono 8 000 złotych. Funkcjonariusze natychmiast podjęli działania, korzystając z nowoczesnych technologii, by ustalić tożsamość sprawcy.

44-letni mieszkaniec powiatu garwolińskiego, który był odpowiedzialny za włamanie, w październiku ubiegłego roku opuścił zakład karny na tzw. przepustkę. Zamiast wrócić do więzienia, kontynuował działalność przestępczą, ukrywając się przed organami ścigania.

Operacyjni policjanci przystąpili do szeroko zakrojonych działań mających na celu ustalenie miejsca pobytu przestępcy. Kilka dni temu nastąpił przełom w sprawie. Kryminalni uzyskali informację, że podejrzany porusza się samochodem marki Audi w okolicach Kołbieli, zmierzając w stronę powiatu garwolińskiego.

Mężczyzna został zauważony przez operacyjnych, którzy wydali mu sygnały do zatrzymania. Podejrzany jednak zdecydował się na ucieczkę, która zakończyła się na jednej z polnych dróg, zablokowanej przez radiowóz. Gdy zdał sobie sprawę, że nie ma drogi ucieczki, próbował staranować policyjny samochód. Mimo to funkcjonariusze zdołali go unieruchomić i zatrzymać.

44-latek usłyszał zarzuty dotyczące kradzieży z włamaniem, niezatrzymania się do kontroli, prowadzenia pojazdu mimo sądowego zakazu, uszkodzenia radiowozu oraz bezprawnego uwolnienia się. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Prokurator z Prokuratury Rejonowej w Otwocku, po zapoznaniu się z materiałem dowodowym, złożył wniosek o tymczasowe aresztowanie mężczyzny na 3 miesiące. Sąd Rejonowy w Otwocku przychylił się do wniosku prokuratury.


Opierając się na: KPP w Otwocku