Wysoka frekwencja w wyborach do Parlamentu Europejskiego w gminach Józefów i Wiązowna
Wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego przyniosły interesujące rozstrzygnięcia w powiecie otwockim. Obywatele w liczbie przekraczającej połowę uprawnionych do głosowania uczestniczyli w tym demokratycznym wydarzeniu, decydując o przyszłości naszej reprezentacji w Europarlamencie.
  1. Frekwencja wyborcza w powiecie otwockim wyniosła 51,64%
  2. Najwyższą frekwencję odnotowano w Józefowie (57,99%) i Wiązownie (54,01%)
  3. Prawo i Sprawiedliwość zyskało 38,91% poparcia
  4. Drugie miejsce zajęła Koalicja Obywatelska z wynikiem 32,38%

Wyniki głosowania w powiecie otwockim są już znane! Aż 51,64% uprawnionych mieszkańców zdecydowało się oddać swój głos, co jest znaczącym wynikiem świadczącym o zaangażowaniu obywateli w sprawy europejskie. W gminach Józefów oraz Wiązowna frekwencja była jeszcze wyższa, wynosząc odpowiednio 57,99% i 54,01%.

W powiecie otwockim najwięcej głosów zdobył Komitet Prawo i Sprawiedliwość, uzyskując 38,91% poparcia. Na drugim miejscu uplasował się Komitet Koalicja Obywatelska z wynikiem 32,38%. Trzecie miejsce przypadło Komitetowi Konfederacja Wolność i Sprawiedliwość, który zdobył 14,47% głosów.

Wybory do Parlamentu Europejskiego zakończyły się sukcesem frekwencyjnym i przyniosły interesujące wyniki. Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w tym ważnym wydarzeniu. Więcej szczegółowych wyników można znaleźć na oficjalnej stronie Państwowej Komisji Wyborczej.

Wysoka frekwencja w naszym powiecie świadczy o dużym zainteresowaniu mieszkańców sprawami europejskimi. Takie zaangażowanie jest kluczowe dla naszej demokracji i pokazuje, że obywatele chcą mieć wpływ na decyzje podejmowane na szczeblu europejskim.


Źródło: Powiat Otwocki