Stypendia dla sportowców: 32 otwockich zawodników nagrodzonych za osiągnięcia
W minionym tygodniu aż 32 sportowców z naszego miasta zostało uhonorowanych stypendiami za ich wybitne osiągnięcia w różnych dyscyplinach sportowych. To nie tylko wsparcie finansowe, ale również dowód uznania za ciężką pracę i determinację.
  1. 32 sportowców otrzymało stypendia.
  2. Łączna kwota stypendiów wyniosła 46 500 zł.
  3. Wnioski o stypendia na drugie półrocze można składać do 31 sierpnia.

Prezydent Jarosław Margielski podczas ceremonii wręczenia stypendiów podziękował nie tylko sportowcom, ale również ich rodzinom i trenerom. Podkreślił, że ich sukcesy promują nasze miasto zarówno na arenie krajowej, jak i międzynarodowej.

Stypendia trafiły do zawodników z różnych klubów sportowych, działających na terenie miasta. Wśród wyróżnionych znaleźli się sportowcy uprawiający lekkoatletykę, akrobatykę, taniec, karate, podnoszenie ciężarów, kolarstwo oraz szachy. Dzięki wsparciu miasta, młodzi sportowcy mogą kontynuować swoją pasję i rozwijać swoje umiejętności.

Łączna kwota stypendiów wyniosła 46 500 zł i pochodziła z budżetu miasta. To ważna inwestycja, która wspiera rozwój talentów sportowych i ich dalsze sukcesy.

Wnioski o przyznanie stypendium na drugie półrocze roku można składać w Biurze Obsługi Mieszkańca Urzędu Miasta do 31 sierpnia. Szczegółowe informacje można uzyskać w Wydziale Promocji i Spraw Społecznych.

Oto lista stypendystów:

Karate: Jakub Pietrzak, Aleksandra Świętochowska, Szymon Mazurek, Kryspin Wichowski, Tymon Wichowski, Gabriel Scalese, Monica Scalese, Bogumiła Żebrowska, Maria Zawistowska, Maja Trybuła, Gabriela Kownacka, Wojciech Jerzak, Artur Kovtun, Szymon Olpiński, Michał Szczepański, Lena Plata.

Szachy: Dawid Mazan, Adam Bajno, Gustaw Siennicki, Aleksander Choroszej.

Podnoszenie ciężarów: Daria Hura.

Taniec: Nina Bajer.

Lekkoatletyka: Antoni Roman Feliński, Szymon Basaj, Aleksander Wiącek, Filip Mouketou-Tarazewicz, Zuzanna Bąk, Michalina Misiak.

Akrobatyka: Natalia Tomaszewska.

Kolarstwo: Piotr Małek.

Miasto przyznaje dotacje sportowe dwa razy w roku, co pozwala na systematyczne wspieranie lokalnych talentów. To dowód na to, że nasze miasto dba o rozwój fizyczny swoich mieszkańców i promuje zdrowy styl życia.


Opierając się na: Urząd Miasta