Otwoccy policjanci z atrakcjami dla dzieci i dorosłych w Centrum Edukacji Leśnej

W niedzielne popołudnie Centrum Edukacji Leśnej w Celestynowie tętniło życiem dzięki wyjątkowej akcji otwockich policjantów. To wydarzenie nie tylko przyciągnęło tłumy, ale także pozwoliło najmłodszym i dorosłym poznać tajniki pracy mundurowych oraz zdobyć praktyczną wiedzę o bezpieczeństwie.
- Otwoccy policjanci pokazali swoje oblicze w Centrum Edukacji Leśnej w Celestynowie
- Bezpieczeństwo i edukacja dla wszystkich mieszkańców powiatu otwockiego
Otwoccy policjanci pokazali swoje oblicze w Centrum Edukacji Leśnej w Celestynowie
W minioną niedzielę Nadleśnictwo Celestynów zorganizowało Dzień Otwarty, podczas którego główną atrakcją stało się stoisko przygotowane przez funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Otwocku. Przybyli goście mieli okazję zobaczyć nowoczesny quad policyjny oraz oznakowany radiowóz, a także poznać psa służbowego – nieodłącznego towarzysza wielu interwencji.
Dla najmłodszych przygotowano szereg interaktywnych zabaw i gier edukacyjnych, które pozwalały na naukę zasad bezpieczeństwa w atrakcyjny sposób. Dzieci mogły wcielić się w rolę technika kryminalistyki, wykonując odbitki linii papilarnych, a także spróbować swoich sił jako młodzi policjanci, zdobywając nagrody za wykazaną wiedzę.
Bezpieczeństwo i edukacja dla wszystkich mieszkańców powiatu otwockiego
Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego chętnie odpowiadali na pytania dotyczące przepisów drogowych, zwłaszcza tych istotnych podczas wakacyjnych wyjazdów. Seniorzy otrzymali specjalnie przygotowane materiały edukacyjne z poradami, jak unikać oszustw i chronić się przed zagrożeniami.
Osoby zainteresowane karierą w policji mogły dowiedzieć się o wymaganiach i etapach rekrutacji do służby. To doskonała okazja, by z bliska poznać codzienną pracę mundurowych i przekonać się, jak ważna jest ich rola w lokalnym społeczeństwie.
Jak podkreślił podkomisarz Patryk Domarecki:
„Ciężka praca policjantów uczestniczących w wydarzeniu była nagrodzona uśmiechem najmłodszych podczas wspólnych konkursów.”
Na podst. KPP w Otwocku
Ostatnie Artykuły

W Józefowie zabraknie wody na Piłsudskiego, a w kranach może pojawić się mętność

Piotrowice mają już pierwszy odcinek nowej drogi, a prace jeszcze się nie kończą

Strażak z Otwocka mistrzem Polski w fitness plażowym

Karczew szykuje nowy PSZOK przy Ciepłowniczej – projekt już zamówiony

Józefów przyjmie samorządowców z Metropolii Warszawa

Promil, wyzwiska i noc w celi - tak skończył sezon 58-letni motocyklista

Młodzi mistrzowie ortografii pokazali, że polski wciąż ma swoją rangę

Nowe sosny przy moście w Józefowie mają osłonić parking i wzmocnić zieleń

W Karczewie rusza konkurs na rolkę o gminie. Na młodych czekają nagrody

Nebulizator vs inhalator – czym się różnią i który wybrać?

Nowe umowy na sieci wodociągowe i kanalizacyjne obejmą kolejne ulice Józefowa

Smogowy alert nad Mazowszem. Urzędnicy ostrzegają przed pyłem PM10

Majówka z ground golfem szykuje turniej i nagrody na stadionie w Józefowie

