37‑latek złamał zakaz i został zatrzymany w Otwocku po raz drugi

Dwukrotne zatrzymanie w ciągu miesiąca: 37-latek z Otwocka ponownie złamał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów — raz był pod wpływem amfetaminy, za drugim razem trzeźwy. Prokuratura objęła go dozorem, a policyjne kontrole mają być stałe.
- Otwock i powiat: drogówka trzyma na oku kierowców łamiących zakazy
- Karczew i ponowne zatrzymanie: konsekwencje dla 37-latka
Otwock i powiat: drogówka trzyma na oku kierowców łamiących zakazy
Policjanci z otwockiej drogówki podkreślają, że wymiana informacji między funkcjonariuszami pomaga wyłapywać kierowców, którzy rażąco lekceważą przepisy. Taki efekt przyniosła ostatnia kontrola przeprowadzona na terenie powiatu — zatrzymano 37-letniego mężczyznę kierującego Citroenem.
Sprawdzenie w policyjnych systemach wykazało, że kierowca nie ma uprawnień do prowadzenia pojazdów oraz ma aktywny zakaz prowadzenia wydany przez Sąd Rejonowy w Otwocku. Funkcjonariusze skontrolowali także jego trzeźwość oraz to, czy nie jest pod wpływem środków odurzających — podczas tej interwencji mężczyzna był trzeźwy.
Karczew i ponowne zatrzymanie: konsekwencje dla 37-latka
To nie pierwsza taka sytuacja z jego udziałem — niespełna miesiąc wcześniej ten sam 37-latek został zatrzymany w Karczewie, gdy kierował Lexusem. Wtedy również naruszył obowiązujący go zakaz prowadzenia pojazdów, a dodatkowo był pod wpływem amfetaminy.
Wobec mężczyzny przedstawiono zarzuty dotyczące niestosowania się do orzeczonych środków karnych. Grozi mu kara pozbawienia wolności do 5 lat.
Prokuratura Rejonowa w Otwocku zastosowała wobec podejrzanego dozór policji. Zgodnie z decyzją prokuratora przy każdym stawiennictwie w jednostce 37-latek ma być poddawany badaniu stanu trzeźwości.
Na podstawie: Policja Otwock
Ostatnie Artykuły

Rolnicy z Karczewa mogą zgłaszać szkody po wiosennych przymrozkach

Aladyn w Otwocku - rodzinny wieczór z bajką, która lubi zaskakiwać

W otwockiej bibliotece padły podziękowania. Jest też nowa dyrektor

Plac zabaw na Warszawskiej czeka metamorfoza. Rusza ważny etap

Porada prawna bez wychodzenia z domu. W powiecie działa zdalne wsparcie

W Kołbieli policjanci ostrzegli uczniów przed hejtem, używkami i zagrożeniami na drodze

Celestynów - rutynowa kontrola i wyrok dla 57-latka po 48 godzinach

UE łagodzi przepisy AI, ale zostawia twardy zakaz treści seksualnych

Tusk w Watykanie - Papież przyjął zaproszenie do Polski

Tusk i Meloni szykują nowy traktat. Padły mocne deklaracje w Rzymie

300 hektarów lasu w ogniu - podczas akcji zginął pilot Dromadera

Fortel policjantów z Józefowa zadziałał. 37-latek trafił do Straży Granicznej

W hali w Karczewie znów będzie głośno. Startuje Karczew Cup 2026

