Mammobus przy Scenie Centrum zaprasza kobiety 45-74 lat na bezpłatne badania

W Otwocku pojawi się mobilna pracownia mammograficzna — prosto obok Sceny Centrum. To jedna z tych okazji, kiedy badanie zdrowia można załatwić szybko i bez kosztów, pod warunkiem spełnienia prostego kryterium. Organizatorzy zachęcają do wcześniejszych zapisów, co skróci czas oczekiwania i ułatwi planowanie wizyty.
- Mammobus przy Scenie Centrum i harmonogram
- W Otwocku kto może się zapisać i jak przebiega rejestracja
Mammobus przy Scenie Centrum i harmonogram
Mammobus zaparkuje przy ul. Andriollego (przy Scenie Centrum) w dniu 28 października. Pracownicy będą wykonywać badania w godzinach 9:00 - 17:00. Badienia są bezpłatne dla pań, których roczniki kwalifikują się do programu — 1951-1980.
Warunkiem udziału jest posiadanie co najmniej 2-letniej przerwy od ostatniego mammograficznego badania finansowanego przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Organizatorzy proszą, by kobiety sprawdziły swoją historię badań przed przyjazdem, aby uniknąć odmowy wykonania bezpłatnego badania.
W Otwocku kto może się zapisać i jak przebiega rejestracja
Rejestracja odbywa się telefonicznie — zapisy prowadzone są pod numerami 58 767 34 44 oraz 58 767 34 55. Organizatorzy podkreślają, że wcześniejsze zapisanie się znacznie skraca czas oczekiwania na miejscu; można więc zaplanować dogodną godzinę wizyty.
Na badanie należy zabrać dokument tożsamości oraz, jeśli to możliwe, informacje o poprzednich mammografiach, zwłaszcza tych finansowanych przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Mammobus to szybkie badanie przesiewowe przeznaczone dla kobiet w wymienionym przedziale rocznikowym — ma pomóc w wykrywaniu zmian wymagających dalszej diagnostyki.
na podstawie: UM Otwock.
Ostatnie Artykuły

Strażak z Otwocka mistrzem Polski w fitness plażowym

Karczew szykuje nowy PSZOK przy Ciepłowniczej – projekt już zamówiony

Józefów przyjmie samorządowców z Metropolii Warszawa

Promil, wyzwiska i noc w celi - tak skończył sezon 58-letni motocyklista

Młodzi mistrzowie ortografii pokazali, że polski wciąż ma swoją rangę

Nowe sosny przy moście w Józefowie mają osłonić parking i wzmocnić zieleń

W Karczewie rusza konkurs na rolkę o gminie. Na młodych czekają nagrody

Nebulizator vs inhalator – czym się różnią i który wybrać?

Nowe umowy na sieci wodociągowe i kanalizacyjne obejmą kolejne ulice Józefowa

Smogowy alert nad Mazowszem. Urzędnicy ostrzegają przed pyłem PM10

Majówka z ground golfem szykuje turniej i nagrody na stadionie w Józefowie

Rzuty karne dały złoto piłkarkom ręcznym z ZSEG w Otwocku

16 zatrzymanych i 3 kg narkotyków - policja rozbiła samochodową siatkę

