Weekend w Otwocku - 17 zatrzymanych, 10 pod wpływem narkotyków

FOT. KPP w Otwocku
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Otwocku kontrolowali drogi przez cały weekend - wyniki akcji pokazały skalę problemu: masa sprawdzonych kierowców i przypadki prowadzenia po narkotykach oraz z podrobionymi dokumentami. W kilku przypadkach sprawy trafią do prokuratury.
Policjanci drogówki skontrolowali 1003 kierowców i dodatkowo przebadali 12 kierowców na zawartość środków odurzających. W trakcie działań ujawniono 4 kierowców pod wpływem alkoholu, w tym 2 w stanie nietrzeźwości, oraz 10 kierowców pod wpływem środków odurzających. Trzech z nich usłyszało zarzuty posiadania narkotyków. U jednego pasażera policjanci również znaleźli środki odurzające.
Funkcjonariusze zatrzymali ponadto 1 kierującego, który prowadził pojazd pomimo sądowego zakazu, oraz 2 kierowców nieposiadających uprawnień. Wśród zatrzymanych był 43-letni obywatel Ukrainy - policjanci mieli uzasadnioną wątpliwość co do autentyczności jego zagranicznego prawa jazdy. Podczas kontroli okazało się też, że tablice rejestracyjne w Mercedesie, którym się poruszał, nie mają odpowiedniej homologacji i mogą być podrobione.
Jak podaje Komenda Powiatowa Policji w Otwocku:
“nietrzeźwość i środki odurzające znacząco obniżają koncentrację, refleks oraz zdolność podejmowania właściwych decyzji za kierownicą.”
W zależności od rodzaju przewinienia zatrzymani mogą oczekiwać wymierzoną karę - od wysokich grzywien i utraty prawa jazdy po odpowiedzialność karną z możliwością pozbawienia wolności, zgodnie z Kodeksem karnym. Część spraw będzie wymagała dalszych czynności procesowych i prawdopodobnie trafi do prokuratury.
To niepokojące - tak wielu kierowców zdecydowało się wsiąść za kierownicę pod wpływem narkotyków mimo apeli policji i ryzyka realnego zagrożenia na drogach.
na podstawie: KPP w Otwocku.
Ilustracja wykorzystana w artykule została pobrana z zewnętrznego źródła (KPP w Otwocku). W przypadku zastrzeżeń dotyczących praw do zdjęcia prosimy o kontakt.
![]()
Ostatnie Artykuły

Most między Józefowem a Otwockiem zyskał patrona. Upamiętniono generała

Scena nad Świdrem i koncert-niespodzianka. Membrana połączy Otwock z Józefowem

Ambulans stanie przy urzędzie. W Karczewie znów będzie można oddać krew

Plan dla terenu przy Ślusarskiego bez strategicznej oceny środowiskowej

Przerwy w dostawie prądu w Otwocku. PGE podało godziny wyłączeń

Plan „Szpital Grucy” w Otwocku. Mieszkańcy mogą składać wnioski

Rondo zamiast skrzyżowania. Kierowców czeka objazd przy podstawówce

Silny deszcz i burze w powiecie otwockim. Jest alert IMGW

Decyzje o warunkach zabudowy w Józefowie tylko do końca sierpnia

Łąkowa w Józefowie zyska wodociąg i kanalizację

Autobusy wracają na trasę, ale jedna linia pojedzie objazdem

Most między Otwockiem a Józefowem zyska imię generała. Wybór nie jest przypadkowy

Dożynki w Kołbieli z Zenkiem Martyniukiem. Program pełen atrakcji

Szczepienia lisów na Mazowszu. Przynęt nie wolno dotykać
Przydatne dane teleadresowe
- Apteki Osieck, powiat otwocki - adresy, telefony, godziny otwarcia
- Urząd Stanu Cywilnego w Celestynowie - kontakt, godziny, usługi
- Biuro Powiatowe ARiMR w Otwocku - kontakt, dopłaty i infolinia
- Powiatowy Urząd Pracy w Otwocku - kontakt, rejestracja, oferty pracy i wsparcie dla pracodawców
- Straż Miejska w Józefowie - kontakt, godziny służby i zgłoszenia interwencyjne
- ICSiR Józefów - basen, sauna, hala sportowa i tereny rekreacyjne
