W Kopkach rusza letni teatr. Będzie 19 wieczorów z muzyką i literaturą

FOT. Starostwo Powiatowe w Otwocku
W niewielkiej chałupie w Kopkach znów zbiorą się widzowie, którzy wolą bliski kontakt ze sceną niż duże, formalne sale. Teatr Letni pod Górkę wchodzi w trzeci sezon i od maja do września rozpisuje program na dziewiętnaście autorskich spotkań. To propozycja dla tych, którzy szukają teatru, muzyki i literatury w jednym, bez nadmiaru dekoracji, za to z wyraźnym pomysłem na wieczór. Pierwszy spektakl odbędzie się już w najbliższą niedzielę.
- W koperskiej chałupie znów zacznie się sezon z własnym rytmem
- Repertuar układa się w długą letnią opowieść
W koperskiej chałupie znów zacznie się sezon z własnym rytmem
Jak przekazuje Powiat Otwocki, Teatr pod Górkę działa w zaadaptowanej wiejskiej chałupie w Kopkach, na terenie gminy Wiązowna. To sceniczne miejsce jest niewielkie, ale właśnie w tym tkwi jego siła – publiczność jest blisko wykonawcy, a program nie gubi się w nadmiarze formy. Projekt ma charakter autorski i niezależny, a tegoroczna odsłona będzie już trzecią.
Widzowie dostaną nie tylko teatr w klasycznym znaczeniu, lecz także spotkanie z piosenką literacką i opowieścią. Sezon rozciąga się od maja do września, więc w kalendarzu pojawia się stały letni punkt dla osób, które chcą wracać do kultury regularnie, a nie tylko okazjonalnie. Warto też pamiętać, że wszystkie spektakle są biletowane.
Repertuar układa się w długą letnią opowieść
Pierwszy wieczór otworzy sezon przedstawieniem „Mój Okudżawa”. Potem na scenie pojawią się kolejne programy, w których przewijają się nazwiska i motywy dobrze znane miłośnikom słowa, muzyki i teatralnych recitali. Bilety są dostępne przez platformę sprzedaży, więc miejsca na wybrane terminy można rezerwować z wyprzedzeniem.
Harmonogram spektakli na sezon 2026 wygląda następująco:
- 10 maja – „Mój Okudżawa”
- 17 maja – „Pieśni Miłości i Nienawiści”
- 31 maja – „Ten Drogi Lwów to Miasto Sów”
- 14 czerwca – „Colas Breugnon”
- 21 czerwca – „Droga Wojciecha Młynarskiego i Jerzego Derfla”
- 28 czerwca – „No i jak tu nie jechać…, czyli powrót Starszych Panów”
- 5 lipca – „One & My”
- 12 lipca – „Potyczki Tewje Mleczarza z Bogiem”
- 19 lipca – „Polne Kwiatki. Kopki moja mała Ojczyzna”
- 25 lipca – „Wołodia Wysocki – Tętent śpiewnych słów”
- 2 sierpnia – „Colas Breugnon”
- 9 sierpnia – „Gruziński Toast”
- 16 sierpnia – „Potyczki Tewje Mleczarza z Bogiem”
- 23 sierpnia – „Mój Okudżawa”
- 30 sierpnia – „Wieczny Tułacz”
- 6 września – „Poeci Najbliżsi Kopkom i Górkom”
- 13 września – „Polne Kwiatki. Kopki moja mała Ojczyzna”
- 20 września – „Gruziński Toast”
- 26 września – „Wołodia Wysocki – Tętent śpiewnych słów”
To sezon dla tych, którzy cenią kameralność i chcą spędzić letni wieczór w miejscu, gdzie scena nie przytłacza, tylko prowadzi bliski dialog z widownią. W Kopkach taki format ma już swoją publiczność, a program sugeruje, że zainteresowanie może być spore także w tym roku.
na podstawie: Starostwo Powiatowe w Otwocku.
Ilustracja wykorzystana w artykule została pobrana z zewnętrznego źródła (Starostwo Powiatowe w Otwocku). W przypadku zastrzeżeń dotyczących praw do zdjęcia prosimy o kontakt.
Ostatnie Artykuły

Otwock - 31-latek z dożywotnim zakazem wpadł przez miejski monitoring

W Kopkach rusza letni teatr. Będzie 19 wieczorów z muzyką i literaturą

Karczew Cup znów przyciągnie młodych graczy do hali. Stawką będą medale

W lasach Wiązowny padły ostrzeżenia - chodziło o ogień, quady i śmieci

Westernowy Dzień Dziecka w Karczewie. Gra miejska i piknik nad Moczydłem

Nowe ulgi w NKA dla emerytów rencistów i honorowych dawców krwi

Polscy klasycy w Noc Muzeów – kameralny koncert pod Karczewem

Otwocka policja dostała podziękowania, jakich nie pisze się codziennie

Białe Mgły zabrzmią w muzeum. Kameralny koncert w Otwocku Wielkim

Strażacy z Karczewa świętują 120 lat OSP. Będą msza i uroczystości

Chirurgia artroskopowa - co to jest i jak działa?

Marsz sztandarów, msza i apel pamięci pod Pomnikiem Orła Białego

Zero wypadków i 19 pijanych kierowców - weekend majowy w powiecie otwockim

