Mumio świętuje 25 lat w Otwocku. Jubileuszowy przegląd najlepszych scenek w Teatrze im. Stefana Jaracza

W Otwocku zapowiada się wieczór z humorem, który nie bierze jeńców, ale za to świetnie bawi Mumio wraca z jubileuszowym programem i serwuje 25 najlepszych kawałków z 25 lat twórczości — plus kilka świeżych niespodzianek. To ten rodzaj scenicznego chaosu, w którym absurd, muzyka i aktorska precyzja spotykają się w jednym miejscu. Warto wpaść i zobaczyć to na żywo.
Szczegóły wydarzenia Mumio w Otwocku
- Data: 16 maja 2026 (sobota), godz. 17:00
- Miejsce: Teatr im. Stefana Jaracza w Otwocku
- Bilety: dostępne online w serwisie Biletyna
- Cena: w opisie wydarzenia nie podano ceny wejściówek
Co zobaczymy na jubileuszu Mumio?
Mumio od lat buduje swój własny, rozpoznawalny świat — pełen nieoczywistych skojarzeń, czułego spojrzenia na ludzkie potknięcia i humoru, który działa trochę „bokiem”, a trochę wprost
Na scenie pojawią się Jadwiga Basińska, Dariusz Basiński i Jacek Borusiński, czyli trzon grupy, która po latach doświadczeń z repertuarem dramatycznym stworzyła autorski projekt i przed 25 laty zaprezentowała pierwszy „Kabaret Mumio”. Od tamtej pory zespół zagrał setki spektakli, a ich nazwy same w sobie brzmią jak małe zdania z osobnego, mumio-świata: „Lutownica, ale nie pistoletowa, tylko taka kolba”, „Welcome Home Boys”, „Taki miks”, „Ktoś zapukał mi do buta” czy „Przybora na 102”.
To będzie spotkanie z kabaretem, teatrem i lekkim absurdem w najlepszym wydaniu — dla tych, którzy lubią inteligentny żart, sceniczne zaskoczenia i poczucie, że na scenie może wydarzyć się absolutnie wszystko
Ostatnie Artykuły

Bieg z przeszkodami dla Promyczka. W Otwocku liczy się każdy krok

Józefów znów na czele rankingu finansów. Drugi rok z rzędu na pierwszym miejscu

Karczew Cup przyciągnął młodych szczypiornistów i mocne wsparcie samorządu

Groził wysadzeniem domu butlą z gazem - 41-latek trafił do aresztu

Strażackie święto w Karczewie. Piknik połączy pokazy z jubileuszem

Na mokrej drodze wystarczy chwila - policja z Grodziska ostrzega

Rolnicy z Karczewa mogą zgłaszać szkody po wiosennych przymrozkach

Aladyn w Otwocku - rodzinny wieczór z bajką, która lubi zaskakiwać

W otwockiej bibliotece padły podziękowania. Jest też nowa dyrektor

Plac zabaw na Warszawskiej czeka metamorfoza. Rusza ważny etap

Porada prawna bez wychodzenia z domu. W powiecie działa zdalne wsparcie

W Kołbieli policjanci ostrzegli uczniów przed hejtem, używkami i zagrożeniami na drodze

Celestynów - rutynowa kontrola i wyrok dla 57-latka po 48 godzinach

