Rodzinne wycieczki rowerowe po Otwocku w lipcu

1 min czytania

W Otwocku organizowane są letnie wycieczki rowerowe, które mają na celu zaprezentowanie uczestnikom przyrodniczych i historycznych atrakcji miasta. Wydarzenie jest skierowane do rodzin i osób zainteresowanych aktywnym spędzaniem czasu na świeżym powietrzu.

Terminy i miejsca zbiórek

  • 6 lipca 2025 (niedziela), godz. 16:30 – start spod stacji PKP Świder
  • 20 lipca 2025 (niedziela), godz. 16:30 – start spod dawnego Dworca Kolejki Wąskotorowej przy ul. Wawerskiej 9

Każda z wycieczek potrwa około dwóch godzin i obejmie trasę o długości około 10 kilometrów, głównie po ścieżkach rowerowych i leśnych drogach.

Przebieg wycieczek

Podczas wyprawy przewodnik opowie o ciekawych miejscach związanych z lokalną przyrodą oraz historią Otwocka. Zaplanowano także przerwę na odpoczynek, a uczestnicy mogą liczyć na drobne upominki. Bezpieczeństwo zapewnia obecność ratownika medycznego.

Organizatorzy i zalecenia

Wydarzenie jest organizowane przez Miejski Ośrodek Kultury, Turystyki i Sportu w Otwocku oraz miasto Otwock. Zaleca się, aby uczestnicy zabrali ze sobą kaski rowerowe.

Autor: info_wydarzenia