Policjanci z zespołu kryminalnego Posterunku Policji w Wiązownie prowadzą dochodzenie dotyczące kradzieży kabli elektrycznych, do których doszło dwukrotnie na terenie dawnej stacji przekaźnikowej jednego z operatorów sieci komórkowej w Radiówku. Na terenie tego kompleksu policjanci z prewencji zatrzymali 43-letniego otwocczanina, zauważonego tam przez pracowników ochrony. Podejrzany miał przy sobie torby wyładowane kablami elektrycznymi. Zebrany przez policyjnych dochodzeniowców materiał dowodowy, wykazał że 43-latek miał na koncie dwa włamania. Niebawem odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z zespołu patrolowo-interwencyjnego Komisariatu w Karczewie pojechali do Radiówka w gminie Wiązowna, potwierdzić zgłoszenie od pracowników ochrony, którzy w opuszczonym budynku należącym do firmy telekomunikacyjnej zauważyli podejrzanego mężczyznę, który miał przy sobie torby z przewodami.

Policjanci przyjechali na miejsce, sprawdzili i wylegitymowali podejrzanego. Był nim 43-letni mieszkaniec Otwocka. W torbach, które miał przy sobie, znajdowały się kable elektryczne, które jak później ustalono, pochodziły z wewnętrznej instalacji.

Kolejne policyjne sprawdzenia obiektu wykazały, że 43-latek dostał się do budynku po wybiciu szyby. Mężczyznę zatrzymano i przewieziono do pomieszczenia dla osób zatrzymanych.

Sprawą zajęli się dochodzeniowcy z posterunku w Wiązownie. Policjanci dokładnie sprawdzili, czy w obiekcie w Radiówku nie było w ostatnim czasie podobnych przestępstw. Okazało się, że na przełomie lutego i marca miało tam miejsce podobne włamanie. Wtedy też skradziono akcesoria elektryczne, złodziej dostał się do środka po obcięciu kłódek.

Zgromadzony wstępnie materiał dowodowy wykazał, że to właśnie zatrzymany otwocczanin miał prawdopodobnie na koncie poprzednie włamanie. Ostatecznie podejrzany usłyszał zarzuty karne dotyczące popełnienia dwóch włamań.

Sprawa niebawem może trafić do sądu. Podejrzanemu grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

dn