Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Otwock

Dzięki czujności mieszkańców Józefowa, najpierw ujęto, a później zatrzymano podejrzanego o włamanie 36-letniego recydywistę. Mężczyznę zauważył jeden z gości, który przebywał na spotkaniu u swoich znajomych. Właściciele i goście wspólnie zapobiegli jego ucieczce i wezwali na pomoc patrol Policji. 36-latek, uciekając, wyrzucił skradzione wcześniej telefony komórkowe, kamerę i aparat. Policjanci z zespołu kryminalnego powiązali podejrzanego z dwoma innymi włamaniami z Józefowa. Mężczyzna usłyszał w sumie trzy zarzuty karne popełnienia włamań i dobrowolnie poddał się bezwzględnej karze pobawienia wolności. Policjanci doceniając obywatelską reakcję mieszkańców, dziękują im za skuteczne ujęcie przestępcy.

Na prywatnej posesji w Józefowie odbywał się ogrodowy grill. Mieszkańcy nie przeczuwali, że do ich domu może dostać się ktoś niepowołany. Kiedy jeden z gości był w środku, to zauważył nieznanego mężczyznę, który na jego widok przykucnął za dziecięcym rowerkiem, powiedział, że szuka toalety, po czym rzucił się do ucieczki.

Właściciele i goście ruszyli za nim w pościg. Po kilkudziesięciu metrach dogonili go i przytrzymali, a następnie wezwali na miejsce Policję.

Mundurowi z prewencji, którzy interweniowali w związku ze zgłoszeniem, ustalili, że ujęty mężczyzna, najpierw wyważył drzwi tarasowe, później dostał się do środka, skąd ukradł dwa telefony komórkowe, kamerę sportową i aparat fotograficzny. Uciekając, pozbył się fantów, wyrzucając je.

Był to 36-letni mieszkaniec powiatu otwockiego, wielokrotnie notowany i skazywany za podobne przestępstwa.

Sprawą zajęli się następnie dochodzeniowcy z zespołu kryminalnego, którzy przeanalizowali sposób działania podejrzanego i drogą śledczej dedukcji powiązali jego osobę z dwoma innymi włamaniami, do których doszło w Józefowie, w kwietniu tego roku. Tam również w zainteresowaniu sprawcy była elektronika i sprzęt optyczny.

Materiał dowodowy, zgromadzony w sprawie, pozwolił przedstawić podejrzanemu trzy zarzuty karne, wszystkie w warunkach recydywy.

36-latek przyznał się do wszystkich włamań i zgodził się na odbycie bezwzględnej kary pozbawienia wolności.

Policjanci dziękują mieszkańcom za zdecydowana reakcję, jednocześnie przypominają, aby podczas takiego działania być ostrożnym. Przestępca, włamywacz, złodziej, może posiadać przy sobie niebezpieczne przedmioty, których nie wiemy, czy nie zawaha się użyć w sytuacji kiedy zostanie osaczony i pozbawiony możliwości ucieczki.

Reakcja na przestępstwo był jednak właściwa i za to dziękujemy - w uznaniu prawdziwie obywatelskiej postawy.

dn